Respekt i přes výprask. Nouzově seskládaná sestava Aston Villy si získala okamžité sympatie

Respekt i přes výprask. Nouzově seskládaná sestava Aston Villy si získala okamžité sympatie

Aston Villa podlehla v FA Cupu Liverpoolu 1:4. Na celém pozadí se, ale odehrál příběh, o kterém se bude ještě dlouho mluvit.

Aston Villu zasáhla radikálně koronavirus a hrozila mu kontumace. Villans nebyl k dispozici žádný z hráčů prvního týmu a tak se na dostalo na jindy přehlížené. Základní jedenáctka byla složena ze sedmi hráčů do 23 let a čtyř z hráčů do 18 let.

A nevedli si vůbec špatně! Red se uvedli Saného brankou již ve čtvrté minutě, ale pak se převedlo i houževnaté mladí. Na konci prvního poločasu se prosadil teprve 17letý Louie Barry. Liverpool poté musel zapojit zbraně nesilnějšího kalibru a po třech brankách Maného, Salaha a Wijnalduma rozhodl nečekaně dramatickou řežbu. 

"Ti chlapci si vedly opravdu dobře - to je dobré. Měli jsme s nimi fotbalové problémy. Potřebovali jsme o něco více času, ale pak to bylo zcela jasné." vysekl mladíkům kopliment Jurgen Klopp. A stejně to vidí i fanoušci na sociálních sítích, kteří si nečekané hrdiny okamžitě oblíbili. Budeme některé z nich pravidelně vídat i v áčku Aston Villy? O pozornost si rozhodně řekli!

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.