Nezmar našel nové působiště. Jeho rady si budou brát k srdci v Polsku

Nezmar našel nové působiště. Jeho rady si budou brát k srdci v Polsku

Jan Nezmar se může těšit na další kariérní výzvu. Podaří se jeho vizí zachránit tým ze suterénu polské ligy?

Jan Nezmar přerušuje svůj funkcionářský půst a jeho mindset budou překvapivě přebírat v Polsku. Nezmar se domluvil na půlroční spolupráci s posledním týmem Ekstraklasy. Při úspěšně splněné misi je ve hře i delší spolupráce.

Překvapivá volba? Ne, tak docela. Nezmara na práci pro Podbeskidzie Bielsko-Biala láká možnost relativně volné ruky i možnost na sobě dále pracovat a čelit velmi náročné výzvě. 

Mé rozhodnutí spolupracovat s Podbeskidzie má několik důvodů. Jeden je určitě ten, že jsem typ člověka, který se chce učit a hledat nové věci. Podbeskidzie je bezesporu klub, který mi tento prvek může přinést. Má to ale i další aspekty. Potkal jsem tu lidi se zajímavou vizí toho, jak se dá fotbal dělat. Je tu zajímavé prostředí, krásný stadion a důležité pro mě je hlavně to, že tu lidé přemýšlejí o tom, jak by klub měl vypadat nejen v momentálním čase, ale i do budoucna,“ zdůvodňuje své rozhodnutí žádaný funkcionář.

„Mé povědomí o polském fotbale a klubu není tak velké, abych mohl nějaké rozdíly oproti Česku ohodnotit. K novému prostředí ale chovám velký respekt a byl bych rád, aby má případná další spolupráce s klubem, která by následovala po půl roce, dávala smysl. Chci proto nejdříve prostředí a klub důkladně poznat,“ stanovil si první cíl.

Nezmara na jeho třetí funkcionářské štaci čeká velmi náročná výzva. Podbeskidzie Bielsko-Biala se krčí na posledním místě tabulky a čeká jí velmi náročné záchranářské souboje. Přinese Nezmar svými tahy opět štěstí?

Zdroj: Isport.cz