Dostálek: Jaro bude náročné. Budeme po hráčích šlapat, aby ta snaha vedla k úspěchu

Dostálek: Jaro bude náročné. Budeme po hráčích šlapat, aby ta snaha vedla k úspěchu

Nevrátili se mezi elitu, aby po sezóně zase balili kufry. Zbrojovka chce dokázat všem zlým jazykům, že si zaslouží být v české nejvyšší soutěži stabilně. Na jaře bude muset Brno posbírat dostatečný počet bodů, aby opustilo pásmo sestupu. Generálku před ligou svěřenci kouče Dostálka zvládli, když porazili Trnavu 1:0. Dalším soupeřem bude Mladá Boleslav, která taktéž nezažila výstavní podzim.

Proti slovenskému soupeři rozhodla jediná trefa utkání, kterou obstaral Fousek z penalty. „Chvíli nám trvalo, než jsme chytili tempo zápasu. Do defenzivy jsme pracovali zodpovědně a ta nula nás těší,“ hodnotil Dostálek poslední zápas před startem české nejvyšší soutěže.

„Odjíždíme s pocitem, že jsme tu udělali na blížící se start ligy kus práce. Samozřejmě by se nám hodilo více času, ale to platí pro každý tým. Budeme to všechno dál ladit v podmínkách, které máme doma, a budeme po hráčích šlapat tak, aby i nadále pracovali a naše snažení vedlo k úspěchu,“ pokračoval lodivod Zbrojovky.

Defenziva před generálkou odolala, ale kouč v sestavě zkoušel všechny varianty. Jako jediný odehrál oba duely v přípravě Záhumenský. „Prezentoval se dobře, oba zápasy odehrál v dobrém tempu, zaujal nás. Teď bude záležet na tom, jestli se s hráčem domluvíme. Přichází Luděk Pernica, konkurence se zvýšila, teď už bude záležet jen na hráčích. Co se týče odchodů, zatím nějaké zužování nemáme v plánu. Jaro bude náročné,“ dodal Dostálek o změnách v kádru.

Zdroj: fczbrno.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.