Jarolím: Strach ze sestupu nemám. Kdybych ho měl, nedokázal bych ho skrýt a hráči by to vycítili

Jarolím: Strach ze sestupu nemám. Kdybych ho měl, nedokázal bych ho skrýt a hráči by to vycítili

Do středočeského klubu dorazil jako vytoužený spasitel, ale i jemu se zatím příliš nedaří Mladá Boleslav okupuje pásmo sestupu a Karel Jarolím sám připustil, že boj o záchranu bude postupný a složitý. Svému týmu ale věří. Kdyby nevěřil, tak by tuto výzvu nepřijal. Někdejší reprezentační trenér si přitom ještě před pár měsíci myslel, že už trénovat vůbec nebude…

Převzal otěže po odvolaném Jozefu Weberovi, ale ze čtyř zápasů vytěžil pouhý bod. A Mladá Boleslav se i nadále propadala tabulkou. „Věřím, že budeme pokračovat v cestě, kterou jsme započali, půjdeme nahoru. Cítím dobrou atmosféru a zájem kluků na sobě pracovat a zlepšovat se. Věřím, že boj o záchranu zvládneme,“ nechal se slyšet Jarolím v rozhovoru pro klubové stránky.

„Strach ze sestupu nemám. Bylo by smutné, kdybych ho měl. Myslím, že to by člověk nedokázal skrýt a hráči by to vycítili. Doufali jsme, že se nám v posledních čtyřech kolech na podzim podaří získat víc bodů, bohužel se tak nestalo. Nezbývá nám nic jiného než dát mužstvo dohromady po všech stránkách a na jaře vykročit k záchraně,“ pokračoval kouč Mladé Boleslavi.

Boleslav vnímá i fakt, že v této se zóně sestoupí přímo hned tři týmy. Opava a Příbram mají ale zápas k dobru, což by mohlo středočeský celek posunout v tabulce ještě více ke dnu. „Boj o záchranu může být tentokrát ještě vyrovnanější, to je jasné, i proto bude pro nás každý zápas velice důležitý. Jisté ničím si ale nemohou být ani kluby, které jsou teď o několik bodů před námi,“ dodal Jarolím.

Zdroj: fkmb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.