Hancko: Podobnou přípravu jsem zažil už v Itálii, ale už se těšíme na zápasy o body. Ty nás baví nejvíc

Hancko: Podobnou přípravu jsem zažil už v Itálii, ale už se těšíme na zápasy o body. Ty nás baví nejvíc

Pražská Sparta generálku na start jarní části ligy nezvládla, když na Strahově padla jedinou trefou utkání, kterou obstaral až v samotném závěru Mršič. Ve stoperské trojici se vedle Vitíka a Plechatého objevil také slovenský legionář Dávid Hancko, který je přesvědčen, že letenský tým je i přes prohru připraven na další boje o mistrovský titul.

Příprava byla krátká a Sparta v ní změřila síly s Chrudimí a Českými Budějovicemi. Zatímco v prvním případě vyhrála vysoko, v tom druhém padla. „Je to hodně specifická příprava, ale už jsem takovou sezónu zažil v Itálii, kde jsme měli pauzu po Vánocích jen pár dní. Takže jsem věděl, jaké to bude. Je to trochu nepříjemné, protože ty terény možná nebudou ideální, ale na druhou stranu zápasy o body nás baví nejvíc. Těšíme se, věřím, že jsme připraveni a nedělní duel zvládneme,“ poukázal Hancko na ligový start, ve kterém Sparta vyzve ostravský Baník.

Po skvělých výkonech v minulé sezóně se na podzim trápil vinou vleklého zranění, ale i on věří, že může být týmu prospěšný. „Není to ještě stoprocentní, ale pokrok oproti tomu, jak jsem se cítil v létě nebo v průběhu podzimu. Jsem na tom mnohem lépe, zvládám plnou zátěž v tréninku i v zápase. Občas cítím, že koleno reaguje, musím být opatrný a každý den na tom pracovat v posilovně. Je to na dobré cestě a na jaře týmu pomůžu,“ pokračoval slovenský obránce v rozhovoru pro klubové stránky.

Ve středu defenzivy by mohl na jaře operovat ve trojici s Plechatým a Vitíkem. „Trénujeme spolu, už jsme něco odehráli a nedostali gól, takže super. Snažíme se podporovat, být aktivní a funguje nám to. Liga nás prověří, ale jsme na to připravení a těšíme se na start ligy,“ uzavřel Hancko.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.