Upřímně jsem čekal, že v angličtině se budu zlepšovat trochu rychleji, přiznal Coufal

Upřímně jsem čekal, že v angličtině se budu zlepšovat trochu rychleji, přiznal Coufal

Exslávista Vladimír Coufal (28) sice ještě nehraje Premier League kdovíjak dlouho, ale i tak má ze všech krajních obránců nejlepší čísla v počtu zastavených útoků v situaci jeden na jednoho, což znamená, že na svém postu patří k esům, přes které je v rámci nejvyšší anglické soutěže vůbec nejtěžší projít.

Chyby, na kterých je třeba pracovat, však na sobě reprezentant vidí stále. "Určitě především poziční bránění a zajišťování jeden druhého, protože to je něco, na co jsem ze Slavie nebyl tolik zvyklý. Samozřejmě jsme si pomáhali, ale jelikož jsme většinou dominovali, hráli jsme jeden na jednoho a bylo to v pohodě. Tady, když třeba nemáme takovou kvalitu na míči, musíme se hodně zajišťovat, hodně se držet při sobě, osobně musím hrát trochu blíž stoperům. Makat musím na kvalitě centrů, zlepšení finální fáze. Musím si ještě víc věřit na balonu, při kombinaci. Je toho spousta, včetně fyzické síly v soubojích a dynamiky," ozřejmil v interview pro aktualne.cz obránce se zkušenostmi z Opavy, Hlučína i Liberce.

Více od sebe čekal také v anglickém jazyce, ale jakožto začátečník si vůbec nevede špatně. "Upřímně jsem čekal, že se budu zlepšovat trochu rychleji. Ale na druhou stranu, všichni v klubu mě chválí. Prý na to, že je všechno zavřené, není kam chodit a mluvit v každodenní praxi, což je asi nejlepší způsob učení, tak to jde. Zlepšení určitě cítím. Už si troufnu do konverzace nejen se zahraničními kluky, což bylo v pohodě, ale i s Angličany. Zrovna po jednom z posledních tréninků jsem se hodně bavil s Aaronem Creswellem a Markem Noblem. Bylo to super. Ptal jsem se jich na starý stadion West Hamu, jaké to bylo, oni se mě ptali na dceru. Je moc příjemné, když už si člověk může trochu pokecat. Ne úplně do detailů, ale aspoň chápete, na co se vás ti kluci ptají," pokračoval aktualne.cz citovaný dvojnásobný mistr české nejvyšší soutěže, za něhož zaplatil West Ham letos v říjnu 5 milionů eur.

Dobré vztahy má i se skotským manažerem Davidem Moyesem, kterého už se mu i po posledním tříbodovém vyloupení liverpoolského Goodison Parku podařilo rozesmát. "Když trenér vyloženě neřve nebo nemluví moc rychle, tak už většinou rozumím i jemu. Je to Skot a to je prostě těžší. Já jsem mu říkal, že se při zápase snad nikdy neusměje, je pořád pod tlakem a zamračený. A že s úsměvem je to lepší. Říkal jsem mu, že poprvé za dobu, co jsem ve West Hamu, vidím jeho zuby. Hrozně se smál a říkal, že mám pravdu, takhle je to lepší. Byl šťastný. I potom v kabině, dal nám čtyři dny volna, dokonce nám povolil dát si nějaká piva. Dělal legraci, v kabině tancoval," podkryl zákulisní dění londýnské kabiny na portálu aktualne.cz osmadvacetiletý zadák, jehož Kladiváře čeká v pondělí večer vystoupení v rámci FA Cupu proti Stockportu County.

Že Součka chválí jen tábor Kladivářů? Ani omylem. Tohle o něm pronesl legendární Shearer...

Zdroj: aktualne.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.