Že Součka chválí jen tábor Kladivářů? Ani omylem. Tohle o něm pronesl legendární Shearer...

Že Součka chválí jen tábor Kladivářů? Ani omylem. Tohle o něm pronesl legendární Shearer...

Tabulkově nejdražší český hráč současnosti Tomáš Souček, u nějž uvádí specializovaný portál transfermarkt.com sumu 30 milionů eur, je podle určitých hlasů z Londýna nejlepším nákupem v Premier League za poslední roky.

"Pokud jde o poměr cena a výkon, české eso musí být považováno za nejlepší nákup v celé lize za poslední roky. Můžeme jen doufat, že zůstane na London Stadium až do konce kariéry," zaznělo na serveru Hammers News.

Exslávista je sice záložník, ale i tak je nejlepším střelcem soudobého West Hamu United a mezi nejlepšími je i v celé řadě dalších důležitých statistických ukazatelů.

Své o tom ví i jeho nadřízený David Moyes, který ho v dosavadním ročníku anglické ligy nechal odehrát úplně všechno a evidentně ví, co dělá. Souček od svého příchodu na ostrovy sám rozhodl již čtyři zápasy. Respekt však přichází i mimo tábor Kladivářů...

"Souček je vynikající, je to nejlepší střelec West Hamu, to ale v žádném případě není všechno. V obranné fázi toho udělá strašně moc," pronesl na jeho adresu serverem aktualne.cz citovaný Alan Shearer, který je s 260 trefami historicky nejlepším kanonýrem Premier League.

Toho nadchla i zarputilost a vůle, jakou zápas co zápas na ostrovech předvádí. Právě to mají být faktory, které oddělují nadprůměrné borce od těch nepostradatelných. "Nejvíc na mě zapůsobil právě tímhle. Je jedinečný tím, jak je připravený riskovat. A za to, jak jde po hlavě za vítězstvím, pravidelně sklízí odměnu," doplnil aktualne.cz citovaný někdejší ostrostřelec Newcastlu či Blackburnu.

Přestupová bomba na obzoru? Guardiola shání náhradu za Aguera, hlavní cíl se nachází v Londýně

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.