Kouč Dukly má problém jen se zrušenými nižšími soutěžemi: Někteří hráli zápas po půl roce. To je špatně

Kouč Dukly má problém jen se zrušenými nižšími soutěžemi: Někteří hráli zápas po půl roce. To je špatně
OBSAHUJE OHLASY

Druholigová Dukla, která bude mít v jarní FNL co napravovat, měla velmi výživný víkend, během něhož narazila jak na Jablonec, tak na Táborsko, se kterým se utkala v rámci zimní Tipsport ligy.

O cennou výhru nad aktuálně druhým týmem Fortuna:ligy (3:1) se postarali tři střelci, a sice Šebrle, Buchvaldek a Souček, s tím, že jediná inkasovaná branka přišla z penalty, jíž proměnil Kratochvíl.

"Příprava je vždy více o principech hry než o výsledku, za vítězství proti kvalitnímu soupeři jsme ale samozřejmě moc rádi. Těší mě, že po týdnu náročného trénování se u nás už objevily věci, na kterých pracujeme. Dali jsme hezké góly, i když ve druhé půli Jablonec ukázal svoji sílu a my jsme neměli takový tlak na míč. Mužstvo nám každopádně omladilo," přiznal na webu fkdukla.cz hlavní kouč dejvické značky Roman Skuhravý.

Pro nedělní duel Tipsport ligy avizoval trenér příležitost pro druhou partu hráčů, která v sobotu nenastoupila. Byť se v Horních Počernicích zrodila remíza 3:3, Skuhravého mohlo potěšit, že se jeho mladé družině hned třikrát podařilo vyrovnat...

"Ideální zápas pro naše mladé hráče. Soupeř proti nám hrál agresivně a pro kluky to byla krásná ukázka toho, kam směřuje moderní fotbal. Měli jsme na můj vkus příliš mnoho obranných standardek, ze kterých jsme taky dostali gól. Jsem ale spokojený, že jsme zápas nezabalili a prali se o výsledek. Remíza je asi spravedlivá. Vytížili jsme mladé hráče i ty, kteří jsou u nás na testu. Rádi jim dáme příležitost, je to naše cesta. Mám jen problém s tím, že jsou nižší soutěže zrušené, takže někteří kluci hráli zápas po půl roce. To je špatně," poukázal čerstvě šestačtyřicetiletý odborník, jehož svěřenci se na turnaji představí opět 23. 1. a to proti béčku Sparty.

Trávník za Sýkorou? Sparťanskému čekateli na gól se do Poznaně příliš nechce...

Zdroj: fkdukla.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.