Ve Švédsku spojují se Spartou i křídelníka, jehož tým spadl z Allsvenskan a on během sezony neskóroval

Ve Švédsku spojují se Spartou i křídelníka, jehož tým spadl z Allsvenskan a on během sezony neskóroval

Slovutná Sparta, jež čeká na mistrovský titul již od roku 2014, se nebojí ani skandinávského trhu, o čemž svědčí někdejší příchody Švéda Davida Moberg Karlssona či Nora Andrease Vindheima.

Podle specializovaného švédského serveru fotbollskanalen.se uvízl v hledáčku Tomáše Rosického a spol. také dvaadvacetiletý křídelník Joseph Ceesay, jenž toho v zemi tří korunek nezažil málo.

Za posledních pět let už totiž prošel Djurgardenem, Vasalundem, Frejem, Brage i Dalkurdem, s tím, že v roce 2020 působil v Helsingborgu.

Protože se však pětinásobný šampion Allsvenskan nakonec poroučel z nejvyšší soutěže do druhé ligy, perspektivní středopolař, jenž může nastupovat na obou krajích záložní řady, je nyní volný hráč.

Před Ceesayem, který neprožil zrovna sezonu snů a během 19 vystoupení si na své konto nepřipsal ani jednu branku, má být otevřeno několik možností a letenské "S" je jednou z nich.

Proti brzkému transferu však hraje nejen jeho slabá produktivita, ale i skutečnost, že křídelní prostory nejsou místem, kde by momentálně třetí tým české ligy tlačila pata nejvíce.

Sparťanský radar zahrnuje i chilského reprezentačního stopera působícího ho v Championship

Zdroj: otbollskanalen.se