Sparťanský radar zahrnuje i chilského reprezentačního stopera působícího ho v Championship

Sparťanský radar zahrnuje i chilského reprezentačního stopera působícího ho v Championship

Byť sparťanský šéf Václav Kotal avizoval, že by se mohl ostrý úvod jara na ostravských Bazalech týkat i sedmnáctiletého stopera Martina Vitíka, sportovní úsek letenského "S" si v posledních dnech stále pohrával s myšlenkou přivést do české metropole ještě jednoho středního obránce.

Soutěžní úvod do roku 2021 totiž nestihne ani Lukáš Štetina, ani Ondřej Čelůstka.

Podle informací serveru isport.blesk.cz se ocitl na sparťanském radaru také třiadvacetiletý reprezentant Chile Francisco Sierralta, jenž dosud nasbíral v nejcennějším trikotu své země čtyři vystoupení.

Bývalý zadák CD Universidad Católica momentálně patří druholigovému anglickému celku Watford, kde má smlouvu do konce června 2022 a na specializovaném portálu transfermarkt.com svítí u jména tržní cena 350 tisíc eur.

V právě probíhající sezoně Champinship zatím vytáhlý Sierralta zasáhl do čtyř zápasů a na trávnících strávil 243 minut čistého času. Další tři zápasy pak odehrál v FA Cupu a Ligovém poháru.

190 centimetrů vysoký zadák působí na Starém kontinentu od léta 2017. Ačkoliv byl déle kmenovým hráčem Udinese Calcio, za jeho áčko nikdy nenastoupil a své zkušenosti v Serii A i Serii B sbíral v barvách Parmy nebo Empoli.

I když už možný přestup krajana Alexise Sáncheze, Claudia Brava, Artura Vidala a spol. do české ligy nemá být prioritou číslo 1, lednové okno bude ještě nějaký čas otevřené a věci se v tomto směru mohou změnit. Stačilo by například jen to, kdyby se stejně starému Hanckovi vrátili jeho trable z podzimní části, kvůli nimž odehrál v ročníku jen opět ligových zápasů...

Trávník za Sýkorou? Sparťanskému čekateli na gól se do Poznaně příliš nechce...

 

Zdroj: isport.blesk.cz