Sigma chválí korektní a seriózní jednání Plzně. Ta doufá, že Falta půjde po stopách Kalvacha

Sigma chválí korektní a seriózní jednání Plzně. Ta doufá, že Falta půjde po stopách Kalvacha
OBSAHUJE VIDEO

Už je to uděláno, už je to hotovo. Hanácký odchovanec Šimon Falta (27) opouští půl roku před koncem smlouvy Sigmu Olomouc a přesunuje se do Viktorie Plzeň.

"Už před rokem se Šimon netajil tím, že by chtěl změnit působiště a že nemá zájem smlouvu v Olomouci prodloužit. Odvedl u nás v Sigmě kus práce a já mu v novém angažmá přeji hodně štěstí. Zároveň bych chtěl vyzdvihnout velmi korektní a seriózní jednání ze strany Plzně. Věděli, že Šimonovi v létě končí smlouva a byla zde snaha a ochota vytvořit takové podmínky pro hráče i pro Sigmu, aby se přestup mohl realizovat již nyní v lednu," pronesl na webu sigmafotbal.cz sportovní manažer Ladislav Minář.

Levonohý záložník, jenž si v Doosan aréně vybral dres číslo 21 a poprvé se zapojil do tréninku druhé pondělí roku 2021, mává Andrově stadionu po 147 prvoligových vystoupeních, 15 trefách a 17 asistencích.

"Šimon dlouhodobě prokazuje svou kvalitu. Stal se oporou týmu, nastupoval do většiny zápasů a podával kvalitní výkony, čímž nás zaujal a jsem rád, že ho nyní můžeme přivítat v našem dresu. Věřím, že půjde ve stopách Lukáše Kalvacha, který k nám přišel rovněž z Hané a velmi brzy se stal jednou z klíčových postav. Podle mě velmi dobře zapadne i do kabiny a samozřejmě Šimonovi přeji, aby se mu u nás dařilo," pokračoval generální manažer západočeské značky Adolf Šádek.

U celého transferu, který by měl Faltu udržet na západě Čech nejméně dva a půl roku do června 2023, byl agent David Nehoda. "Jsem rádi, že se přestup podařilo realizovat. Šimon přestupuje do jednoho z nejlepších klubů u nás a je to pro něj další posun v kariéře," přidal manažer z agentury Nehoda Sport, jehož slova nabídly stránky fcviktoria.cz.

A co první dojmy samotného bývalého hráče Ústí nad Orlicí, Letohradu či Dolního Dobrouče, který byl součástí Sigmy uplynulých 13 let? "Nabídka z Viktorky mě velmi potěšila a jsem rád, že došlo k dohodě klubů. Je to pro mě obrovská výzva, na kterou se těším a budu chtít týmu pomoci. První dojmy jsou skvělé, zázemí i prostředí Doosan Areny se mi moc líbí," zakončil na fcviktoria.cz nový spoluhráč Beauguela, Hejdy, Hrušky a spol.

Teoreticky by mohl v novém trikotu pětinásobného českého šampiona debutovat již 17. ledna na půdě Příbrami.

Sparťanský radar zahrnuje i chilského reprezentačního stopera působícího ho v Championship

Zdroj: sigmafotbal.cz, fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.