Karafiát po návratu pod Ještěd: Příprava je trochu jiná než ve Slavii, je tu trochu víc silové složky

Karafiát po návratu pod Ještěd: Příprava je trochu jiná než ve Slavii, je tu trochu víc silové složky

Stoper Ondřej Karafiát (26) byl díky Slavii mimo podještědský stadion U Nisy pouhého půl roku a nyní už opět čerpá dávky trenéra Pavla Hoftycha...

"Na návrat jsem se těšil, partu tady skoro celou znám. Moc kluků se neobměnilo," ozřejmil na stránkách fcslovanliberec.cz střední obránce, který má z celé současné kabiny nejvíce startů za Slovan a aktuálně je na 109 zápasech.

Ten, jenž i kvůli zranění odehrál na podzim pouze 174 minut čistého času, sice mohl zamířit i jinam, než do Liberce, ale nakonec padla volba na starou známou adresu. "Spíš z rodinných důvodů. Chtěl jsem zůstat v Praze a dojíždět blíž za rodinou. To se nepovedlo, přišel Slovan a jsem rád, že to takhle dopadlo," líčil.

Před ostrým sobotním startem proti vršovickým Klokanům byl rád, že se Liberec ocitl v tureckém prostředí s lepším klimatem. Jaké bude mít cíle pro nadcházející půlrok? "Věřím, že pomůžu sobě a Slovanu se znovu pobít o evropské příčky. Proto jsem tady. Užil jsem si soustředění strašně moc. Když jsem viděl podmínky, v nichž trénují ostatní týmy, byl jsem rád, že se povedlo. Byla to ale dřina, museli jsme to nacpat do pár dní. Příprava je trochu jiná než ve Slavii, je tu víc trochu silové složky. Doufám, že jsem si zvyknul a bude to šlapat," dodal na webu fcslovanliberec.cz odchovanec Sparty.

Formu by mít měl. Gólově se totiž prosadil i v generálce proti ukrajinskému celku FK Mariupol (3:1). "Mám radost, že jsem se uvedl takhle. Doufám, že mi to vydrží. Střílí mě to vždy jen v přípravě a lize ne. Zažil jsem jeden zápas v Liberci, kdy bylo až -10 stupňů, což už se nedá. Snad to v sobotu bude jiné, hlavně zvládnout zápas za tři body a bude to fajn," uzavřel pozitivně naladěný Karafiát, jehož tým si to po střetu s Bohemians 1905 rozdá se Zbrojovkou Brno.

Kouč Dukly má problém jen se zrušenými nižšími soutěžemi: Někteří hráli zápas po půl roce. To je špatně

Zdroj: fcslovanliberec.cz