Plzeň je samozřejmě jedním z týmů, kam bych určitě rád někdy šel, přiznal příbramský Horváth

Plzeň je samozřejmě jedním z týmů, kam bych určitě rád někdy šel, přiznal příbramský Horváth

Pětačtyřicetiletý odborník na lavičce sedmnácté Příbrami Pavel Horváth klepe na dřevo, že v jeho kádru jsou všichni komplet zdraví.

"V téhle době můžeme být šťastní, že máme možnost chodit do práce, což teď každý nemá. Takže to nemusím s motivováním hráčů nijak přehánět a vidím, že si užíváme každý trénink. Je vidět, že to kluky baví," liboval si v interview pro ceskatelevize.cz kouč s trenérskou minulostí v Domažlicích či Baníku Sokolov.

Neobává se povrchů a kvality hracích ploch? "U nás teď hřiště roztává. Pustili vyhřívání a uvidíme. Nemůžeme na tom ale moc hrát. Čtyřikrát v týdnu trénujeme na umělce a jednou lehce na trávě abychom si oživili ten pohyb a míč. Pak na ní odehrát zápas a hotovo," doplnil podřízený Jaroslava Starky, který zatím přivítal posilu v podobě jednatřicetiletého útočníka z Vyšehradu Tomáše Dočekala.

Protože je realistou, s výrazným posílením tuto zimu nepočítá. "Bavili jsme se sice i o dalších hráčích, ale jednak na to nebyl úplně čas a jednak finanční situace není ideální, tak jsme se rozhodli pro tuhle cestu. Každý klub je v jiné situaci a my jsme v téhle, takže máme tým pohromadě a věřím, že jsme schopní se o záchranu poprat. Soupeřům zase může trvat dlouho, než si jejich hra sedne. Ale hlavně bude záležet na tom, jak se teď každý z těch týmů semkne a jak mu to bude fungovat. Už jsme dokázali, že jsme schopní potrápit i silné mančafty, asi kromě Sparty, Slavie i Plzně, která sice na tom není bodově dobře, ale kvalitou kádru určitě. Takže se chceme prát o body se všemi celky," zdůraznil na webu ceskatelevize.cz šéf Rezka, Pilíka, Treglera a spol.

Jeho jméno bylo před časem spojováno i s možným návratem do plzeňské Doosan arény, kde se stal hráčskou legendou a v níž už působil i jakožto asistent hlavního trenéra. Adrián Guľa však obdržel od vedení důvěru i nadále a Horváth se tak dál může soustředit na hemžení u řeky Litavky. "Žádnou nabídku jsem nedostal. Ale samozřejmě je Plzeň jedním z týmů, kam bych určitě rád někdy šel, jenže teď jsem v Příbrami a budu dělat všechno proto abych jí v jakékoliv funkci pomohl k záchraně," uzavřel Horváth.

Limberského nadvláda. Jaký je osud beků, kteří se ho marně pokoušeli nahradit?

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.