Trenéra Sklářů těší zvýšená konkurence: Někdo se nedostane ani do nominace, někdo bude na lavičce

Trenéra Sklářů těší zvýšená konkurence: Někdo se nedostane ani do nominace, někdo bude na lavičce

Teplické družině ze Stínadel startuje ligové jaro již druhý lednový pátek roku 2021, kdy do jejich zázemí dorazí druhý Jablonec. Co od tohoto střetu čeká hlavní kouč Sklářů Radim Kučera? 

"Jablonec v závěru podzimu působil velmi dobrým dojmem, byl v herní i výsledkové pohodě. Teď se mu dva zápasy v přípravě výsledkově nepodařily, ale to je hodně zavádějící, protože to mohlo být náročnou přípravou. Kvalita v tom týmu stoprocentně je, čeká nás druhý tým tabulky, takže doopravdy těžké utkání. Chtěl bych, abychom domácí zápasy zvládali a nerozdávali body, Jablonci nic nedarujeme, budeme bojovat a možné je všechno," avizoval na stránkách fkteplice.cz nástupce Stanislava Hejkala.

Ten částečně nastínil i cíle pro jaro. "Každý kouká nahoru! Kdo by nechtěl být nahoře? Ale musíme se dívat i pod sebe, pošilháváme po tom, abychom se dostali do klidných vod tabulky. Musíme sbírat body, aby závěr sezóny nebyl v hektice a nějakém extrémním tlaku. Ještě nedávno jsme byli v tabulce hodně dole, takže musíme si ten spodek hlídat i nyní," přednesl na klubovém webu šéf Kučery, Heidenreicha, Marečka, Řezníčka a spol.

Jak je spokojen se zimními změnami kádru? "Každé oživení a zkvalitnění konkurence přináší své ovoce, jak pro příchozí, tak pro hráče, kteří tu jsou. Jsem moc rád, že jsme zapracovali na stoperech. Přišli tři hráči Šimon Gabriel, Ondra Mazuch a také Ruben Droehnle, který může hrát i na levé straně. Tohle určitě kvitujeme a bereme, protože tam jsme měli na podzim velký problém. To zkvalitnění je opravdu velmi dobré a věřím, že bude i přínosné. Máme teď plný počet hráčů, takže konkurence je veliká, tím pádem ještě nejsme rozhodnuti o sestavě. V hlavě něco mám, myslím si, že někteří nováčci naskočí, ale uvidíme kolik jich bude," doplnil na fkteplice.cz šestačtyřicetiletý rodák z Vigantic.

To, že má každý svou post konkurenci, kvituje. "Teď to bude tak, že se někdo nedostane ani do nominace, někdo bude na lavičce. Konkurence je veliká a každý hráč musí chytit svou šanci za pačesy. Věřím, že tahle konkurence bude dobrá v tom, že každý na sobě bude pracovat v tréninku i v zápasech. Jsem rád, že to takhle máme, protože v prosinci jsme v určitých fázích vařili z vody a hrál, kdo měl ruce a nohy. Druhá věc je, jak na tom budou ještě hráči, kteří se vrací po Covidu a kteří se vrací po zranění," ozřejmil bývalý kouč Baníku, Znojma či Jihlavy.

A co další doplnění mužstva? "Nad doplněním nepřemýšlíme, kádr je v podstatě uzavřený. Jediná varianta, na kterou čekáme, je návrat Honzy Fortelného, protože tam to ještě není uzavřené. Možná ještě budeme řešit nějaké odchody, ale vše se ještě uvidí. Chceme vše propojit i s B mužstvem, na čemže jsme domluveni s Jardou Kolínkem. Momentálně už se poohlížíme po posilách pro letní přestupní termín, už i zde máme určité varianty. Sice je na to ještě nějaký čas, ale už nyní je potřeba to začít pomalu řešit," podkryl teplické plány na diplomatickém poli Kučera.

Šmicer bez podpory velkých hráčů nemá šanci na úspěch, říká Hašek. Ukázat cestu by měli Křetínský a Tvrdík

Zdroj: fkteplice.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.