Čvančara v Jablonci nebyl spokojen s herní vytížeností: Začal jsem cítit, že by bylo dobré to zkusit jinde

Čvančara v Jablonci nebyl spokojen s herní vytížeností: Začal jsem cítit, že by bylo dobré to zkusit jinde

Opavský tým v posledních dnech a týdnech posiluje tak vehementně, že dává jasný signál, že se mu o soutěž níže nechce. Zatím naposledy dorazil do Slezska vytáhlý forvard Tomáš Čvančara.

Ten dorazil do nového prostředí na půlroční hostování z Jablonce, kde ho trenér Petr Rada až tak často nevyužíval...

"V Jablonci jsem nebyl spokojen s mou herní vytížeností a začal jsem cítit, že by bylo dobré to zkusit jinde. Když se ozvala Opava, měl jsem velkou radost. A náš cíl? Ten je jasný – udržet se v lize. Myslím si, že týmová kvalita je tady vysoká a měli bychom vyhrávat," překvapil dvacetiletý talent.

Hráč, jenž prošel Slavojem Vyšehrade, Empoli i juniorkou Slavii, je k tomuto datu na deseti prvoligových startech a jednom přesném zásahů. Ty další už by rád přidal pod vedením kouče Radoslava Kováče.

V Opavě bude mít na dresu číslo 37. Co si od jeho příchodu slibuje nový sportovní ředitel Pavel Zavadil? "Tomáš je vysoký a rychlý útočník s fantastickým výběrem místa ve vápně, kde se výborně orientuje. Má dobré zakončení a dovede být nepříjemný v pressingu. V Jablonci měl obrovskou konkurenci v Doležalovi, Chramostovi či Schranzovi. Tomáše jsme měli dlouho vytipovaného. Jsme přesvědčeni, že nám v koncovce pomůže," vzkázal na stránkách sfc.cz čerstvý funkcionář, jehož bylo možno ještě před pár týdny vídávat v hráčské roli.

Kolik prostoru asi dostane proti zlínským Ševcům?

Matějovský: Budu se snažit vyjít s trenérem Jarolímem co nejlíp, aby to bylo ku prospěchu mančaftu

Zdroj: sfc.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.