Zlatan nestárne. Konec kontraktu? V Miláně chce hrát i po čtyřicítce

Zlatan nestárne. Konec kontraktu? V Miláně chce hrát i po čtyřicítce

Když Zlatan Ibrahimovič odcházel v roce 2018 z Manchesteru United do americké MLS, všichni si mysleli, že už je odepsaný. V roce 2020 se ale vrátil do AC Milán a svými výkony i v takto pokročilém věku nepřestává šokovat veřejnost.

 Švédská superstar vystřídala ve své kariéře už hodně klubů, Ibrahimovič začínal v Malmö, pokračoval pak v Ajaxu, Juventusu, Interu Milán, Barceloně, AC Milán, Paris Saint-Germain, Manchesteru United, Los Angeles Galaxy a loni v lednu se vrátil zpět do AC Milán. V té době měl třicet osm a půl let. Očekávalo se, že po půl roce z Itálie odejde, nakonec ale zůstal zatím o rok déle. 

V říjnu mu bude 40, logicky se tak nabízí otázka, zda je tato sezóna jeho poslední. V této době už je málokterý fotbalista aktivním hráčem, Ibrahimovič ale očividně zraje jako víno. Za rok v Miláně vstřelil 20 branek v 25 ligových zápasech, jeho tým se za tento rok i díky němu vrátil zpět na první místa italské ligy a letos bojuje o Scudetto, které naposledy získal v roce 2011. I tehdy u toho byl Zlatan.

Ať už se to podaří či nepodaří, jaká je jeho budoucnost? Bude pokračovat s fotbalem? A pokud ano, tak kde? Ve Švédsku, v Číně? Ibrahimovič, který v říjnu oslaví čtyřicáté narozeniny, nevylučuje ani prodloužení smlouvy s AC Milán na ročník 2021/2022. Může tak napodobit Gianluigiho Buffona, brankáře konkurenčního Juventusu, který stále chytá i ve svých skoro 43 letech...

zdroj: goal.com