Něco velkého končí, něco velkého začíná. Rooney uprostřed sezóny mění roli hráče za trenéra

Něco velkého končí, něco velkého začíná. Rooney uprostřed sezóny mění roli hráče za trenéra

Derby County v poslední době vystřídalo několik trenérů a po přechodném období, kdy nebylo jasné, kdo tým povede, se nyní ví, že mužem zodpovědný za výsledky klubu na jaře bude Wayne Rooney.

Jeho jméno asi není potřeba dlouho představovat. Legendární útočník, jenž strávil nejlepší roky v Evertonu a Manchesteru United, odešel z Premier League v roce 2017 a působil v americkém klubu DC United, loni v lednu se ale vrátil do Anglie. Nikoliv do Premier League, nýbrž do druholigového Derby County.

Motivace hrát druhou anglickou ligu byla ale hlavně to, že byla někdejšímu kapitánovi Red Devils nabídnuta role hrajícího trenéra. Začínal jako asistent, do nynějška ale byl členem dočasného trenérského týmu. Nebylo jasné, kdo bude hlavním koučem týmu, nyní je ale oficiální, že jím bude právě Rooney.

Ten již ze začátku avizoval, že o tuto práci stojí a že v případě, že ji získá, ukončí i hráčskou kariéru a bude se naplno věnovat trenéřině. A jak slíbil, tak taky činí. Končí jedna krásná hráčská kariéra a nyní bude Rooney usilovat o to, aby Derby udržel ve druhé lize. "Je to pro mě velká čest a chci následovat mé předchůdce Briana Clougha, Jima Smithe, Franka Lamparda a Philippa Coca," uvedl vítěz Ligy mistrů z roku 2008.

zdroj: dcfc.co.uk

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.