Budoucnost Bala? Mourinho napovídá, že by se měl vrátit do Španělska, tak jednoduché to ale nebude

Budoucnost Bala? Mourinho napovídá, že by se měl vrátit do Španělska, tak jednoduché to ale nebude

Velšský křídelník Gareth Bale se v posledních dvou sezónách v Realu Madrid trápil a v létě byl osvobozen trenérem Mourinhem a kluby si dohodly roční hostování Bala. Co se ale s rychlíkem z Walesu stane v létě 2021?

V dresu Tottenhamu zářil Bale jako mladý záložník, přestoupil sem ze Southamptonu v roce 2007 a vydržel zde šest let. Ročník 2012/13 byl pro něj mimořádně vydařený a právě po něm přestoupil do Realu Madrid, podle některých médií byl v té době dokonce nejdražším hráčem fotbalové historie.

Jeho angažmá v Madridu bylo zasaženo častými výpadky formy a zdravotními problémy, i přesto se ale Bale v Madridu prosadil. S týmem vyhrál čtyřikrát Ligu mistrů a dvakrát La Ligu a ve své největší formě byl pro klub naprosto klíčovou postavou, tak tomu ale ne vždy bylo. Zejména poslední dva roky byly pro Bala v Madridu velmi nevydařené a i proto odešel zpět do Tottenhamu.

Real se s Kohouty dohodl na ročním hostování s opcí, první půlsezóna mu ale (opět i vinou zranění) moc nevyšla, nastoupil do velmi malého počtu zápasů a ani jeho výkony nebyly zrovna oslnivé. José Mourinho, trenér Spurs, tak předpokládá, že Tottenham v létě opci nevyužije. Jenže ani trenér Realu Zinedine Zidane si nejspíše hráčův návrat přát nebude. Kde tedy nechtěný hráč a někdejší superstar skončí?

zdroj: goal.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.