Upřímně bych se nedivil, kdyby zatoužil některý z anglických klubů po Trpišovském, míní Bosák

Upřímně bych se nedivil, kdyby zatoužil některý z anglických klubů po Trpišovském, míní Bosák

V Premier League aktuálně prosperují bývalé opory Slavie Tomáš Souček i Vladimír Coufal, i díky nimž se nalézají čtyři zápasy po sobě neinkasující londýnští Kladiváři v první polovině tabulky. West Ham United byl navíc v poslední době spojován i s dalším sešívaným borcem Abdallahem Simou a aby toho nebylo málo, spekulace se týkaly také exslávisty Alexe Krále, jenž je momentálně oporu Spartaku Moskva.

Dlouholetý televizní komentátor Jaromír Bosák (55) by se nedivil, kdyby někdo z ostrovů zatoužil i po trenérském odborníkovi Jindřichu Trpišovském, jehož konto zdobí dva domácí tituly a aktuálně si s vršovickým "S" kráčí po třetí primát v řadě.

"Nebývá neobvyklé, že když hráč z české ligy přestupuje do kvalitní soutěže, musí si nějaký čas zvykat na tempo a fyzickou náročnost. Jenže Souček i Coufal okamžitě nasedli na koně a v sedle se stále drží, není na nich vidět jediná stopa fyzického strádání. Spíše naopak. Přitom je současný ligový ročník extrémně náročný. To něco vypovídá o tom, jak slávistický trenér Jindřich Trpišovský pracuje s kondicí svých svěřenců. Ostatně, o připravenosti sešívaných po této stránce už se mohli přesvědčit mnozí evropští soupeři v Lize mistrů i Evropské lize. A to i ti z nejvyšších pater," připomněl na webu seznamzpravy.cz ostřílený novinář.

"Upřímně, ani bych se nedivil, kdyby v blízké budoucnosti zatoužil některý z anglických klubů – prvoligových či druholigových – přímo po Trpišovském. Když se podíváte po mapě Premier League, najdete na ní kromě domácích koučů i vyslance Německa, Rakouska, Portugalska, Španělska. Jistě, bylo by potřeba zapracovat na jazyku, ale dovedu si představit, že by šlo o lákavou variantu i pro tvůrce slávistických úspěchů," doplnil na seznamzpravy.cz člen Realu TOP Praha, jenž trénuje Šestajovice.

"Na druhou stranu si nejsem úplně jist, jestli by bylo možné, aby si s sebou přivedl i svůj realizační tým, s nímž spojil své působení v profesionálním fotbale. Ale když se podívám třeba na trenérský štáb Wolverhamptonu, v němž jediný člen, který nepochází z Portugalska, je lékař, tak proč ne. Odborně bych o trenéra červenobílých strach neměl, ale faktorů, které mohou ovlivnit samotný přechod a eventuální působení na anglickém území, je celá řada. Ovšem v případě, že by Slavia byla schopná vykopnout z Evropské ligy Leicester. Kdoví," zakončil na webu seznamzpravy.cz autor mnoha knižních publikací.

I sparťané vědí, že titul získá Slavia, má jasno Vízek. Co soudí o Guľovi a koho vidí na sestup?

Zdroj: seznamzpravy.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.