Sima? Nechat ho odejít teď by bylo špatné řešení pro všechny zúčastněné strany, tvrdí Bosák

Sima? Nechat ho odejít teď by bylo špatné řešení pro všechny zúčastněné strany, tvrdí Bosák

Proti Sigmě Olomouc sice v úvodu jara sešívaný mladík Abdallah Sima (19) neskóroval a svou desetigólovou vršovickou bilanci nerozšířil, nicméně na tom, že je stále v hledáčku několika klubů, by se nic měnit nemělo a chápe to i známá televizní tvář Jaromír Bosák.

"V Edenu by za něj už teď mohli utržit solidní sumičku. Nevidím pochopitelně do hlavy ani senegalskému mladíkovi, ani členům vedení Slavie. Ale troufnu si napsat, že z mého pohledu by šlo o velmi předčasný odchod. Podle mého skromného názoru je třeba zvažovat, jestli je důležitější okamžitý finanční přínos, nebo rozvoj nadějného hráče a možnost jej zhodnotit třeba za dva roky daleko výrazněji. Zatím toho Abdallah odehrál v české lize i na evropské scéně hodně málo. A i zarytí slávističtí fanoušci mi možná dají za pravdu, že má za sebou skvělé zápasy, ale i ty, kdy se mu zrovna nedařilo a nebyl na hřišti moc vidět. Ovšem góly dávat umí, to je jasné, o tom nehodlám vést spor. Je to i otázka psychologie a sebevědomí. Jinak se odchází na lepší adresu, když za sebou máte 30–40 ligových gólů, dvě desítky evropských pohárových utkání a pořádnou porci zkušeností. Ne jako „nobody“ pro spoluhráče i příznivce klubu," přednesl na portálu seznamzpravy.cz autor talkshow Ušák.

Podle něj je třeba mít na paměti to, že stále jde o mladého kluka, u nějž s největší pravděpodobností přijdou výkonnostní výkyvy. "Tudíž by pro něj mělo být snazší vyrovnat se s nimi v Praze než v Londýně. Ve Slavii ho v takové chvíli trenérský tým podrží, možná jej nechá odpočinout chvilku na lavičce, ale zase ho do sestavy vrátí. U Kladivářů by to mohlo vypadat poněkud odlišně. Už kvůli daleko tvrdší konkurenci. Dva tři zápasy, v nichž nová akvizice nenaplní očekávání, lavička, tribuna a po další době bez startů v A-týmu třeba hostování někde v Rochdale, Blackpoolu nebo Fleetwoodu, odkud cesta zpět nahoru příliš často nevede.," přidal na seznamzpravy.cz známý sportovní komentátor.

Svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského má ideální fyzické předpoklady. "Výška, síla, výskok, rychlost – to takhle v balíčku v apatyce nekoupíte. K tomu přidává i schopnost adaptace. Ač před příchodem do Česka, tedy do Táborska, mluvil jen francouzsky, dnes se solidně domluví anglicky, a může tedy rozprávět s trenéry i spoluhráči. Byť čeština by asi byla lepší komunikační nástroj. V tréninku na sobě pracuje velmi usilovně, rozhodně nebere svou kariéru a přípravu na ni na lehkou váhu. V tomto ohledu o něj nemám obavu. I tak ale zůstávám u toho, že nechat ho odejít teď by bylo špatné řešení pro všechny zúčastněné strany. Roli může hrát i soustava pravidel pro příchody cizinců do Premier League. Simovi zatím chybějí starty za národní mužstvo a tím více by potřeboval odehrát daleko více utkání v české nejvyšší soutěži, potažmo v pohárech," zakončil serverem seznamzpravy.cz citovaný odborník Bosák, podle nějž nemusí odejít pouze Sima, ale například i Olayinka, případně vůbec nikdo.

Zimní přestupové okno je každopádně stále otevřené...

Náhrada za Krejčího? Sparta údajně soustředila svůj zájem na defenzivní štít z Ruska

Zdroj: seznamzpravy.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.