Švancara pokáral Baník i Spartu: Kluby s takovými rozpočty a hráči musí něco předvést

Švancara pokáral Baník i Spartu: Kluby s takovými rozpočty a hráči musí něco předvést

Petr Švancara (43) se po úvodním jarním kole prvoligových hráčů zastal, neboť jejich výkony ovlivnily povrchy. Ze své hráčské éry si dobře pamatuje, že moc přívětivá nejsou ani vytápěná hřiště, jakkoliv to vypadá jako tráva.

"Na druhé straně od utkání Ostrava - Sparta, šlágru kola, se čeká rozhodně víc, neboť hrála špička naší ligy. Musím přiznat, že mě to vůbec nebavilo. Vím, že se na tom podepsala zima, ale kluby s takovými rozpočty a hráči musí něco předvést," pronesl ve svém pravidelném sloupku na serveru aktualne.cz odchovanec Zbrojovky Brno.

A vyjádřil se i k dalším zástupcům dlouhodobé špičky. Viktoria sice remizovala na půdě o udržení hrající Příbrami, nicméně až tak ji nekritizoval. "Plzeň mě naopak nezklamala, ač remizovala. Dokázala na těžkém terénu dobře kombinovat, neproměnila však tutovky jako prase. Rozebíralo se, jestli Aleš Čermák zvládl přípravu na penaltu. Dobře se ví o Pavlu Horváthovi, že tyhle fígle umí. Nechci ho podezírat, že šlo o jeho úmyslnou poťouchlost, ani bych to tak nenazýval, ale dobře ví, jak je pro střelce penaltový bod zrádný. Kór když je takový terén. Puntík bývá rozbitý normálně, na tréninku se penalty také zkoušejí, exekutor si má míč v klidu připravit, i kdyby to trvalo třicet vteřin. Podupat si to, ať kope z rovného. Všiml jsem si, že Čermák měl míč trošku v díře. To ho však neomlouvá, že to kopne vedle, i když stane se. Pro Plzeň je to škoda, protože se na špičku nedotahuje," poukázal na webu aktualne.cz někdejší forvard Slavie, Opavy, Interu Bratislava, Viktorie Žižkov, Příbrami i Slovácka.

O budoucím šampionovi má jasno a sešívané "S" podle něj s primáty uzavře hattrick. "Slavia si v pohodě jde pro titul. Může se probírat, proč šel proti Olomouci na druhou penaltu Kuchta, když tu první, která značila vyrovnání, Kúdela suverénně proměnil. Připadá mi trošku divné, když někde je nechodí kopat útočníci nebo ofenzivní hráči. Chápu ale, že najdete lidi, kteří působí klidným dojmem, mají autoritu, zkušenost, solidní kopací techniku, tak jdete do jistoty, že nezklamou. To je Kúdela. Kuchta však potřeboval jako útočník dát si gól, aby šel se zásahem do jara a nabral sebedůvěru. I když penalty trénujete, je důležité, jak se k nim stavějí brankáři. Já to dělal tak, že jsem dával gólmanům stokorunu, když mi ji chytnou. Aby se vyhecovali, snažili se. Tak jsem Mirovi Filipkovi ve Slovácku vyplácel měsíčně i dva litry. Dostal jsem ho však do stavu, že šel na každou naplno," pomohl si příkladem z minulosti současný televizní glosátor, jehož názory nabídl web aktualne.cz.

V Brně ve mně asi vidí trochu spasitele, přiznává Pernica. V čem varuje parťáky z Plzně před Adolfem Šádkem?

Slavia-Covid 2:0. Proč se hraje v lednu ve večerních mrazech, když diváci na stadiony stejně nemůžou?

Zdroj: aktualne.cz