Čtyři tréninkové jednotky s Košicemi definitivně utvrdily Juhara, že ve dvaatřiceti letech končí...

Čtyři tréninkové jednotky s Košicemi definitivně utvrdily Juhara, že ve dvaatřiceti letech končí...

Zatímco bývalý středopolař Viktorie Plzeň Erik Pačinda (31) se novou posilou druholigového slovenského celku FC Košice stal, o rok starší univerzál s minulostí ve Spartě, Slavii i Brně Martin Juhar (32) nakonec nikoliv.

Profesionální kariéra bývalého hráče Zlatých Moravců, Niecieczy, Zwickau či Diósgyoru, jenž naposledy působil v barvách Liptovského Mikuláše, tak zřejmě definitivně končí. Bez angažmá už je více než rok a i když to pár dní ve svém rodném městě zkoušel na testech, nakonec se rozhodl nepokračovat...

Trénování už rychlonohého hráče nenaplňuje a mnohem více ho nyní pod vlastní značkou Different zaměstnává tvorba uměleckých předmětů a designových bytových doplňků, s tím, že na jeho portfolio se můžete podívat například zde.

"S Martinem jsme absolvovali velmi korektní rozhovor. Necítil se komfortně a informoval nás, že už svou hlavu nedokáže nastavit na profi fotbal. Zachoval se moc férově. Jsme rádi, že k nám byl upřímný. Přejeme mu do života vše nejlepší, ať se mu daří. Na dalších posilách intenzivně pracujeme," pronesl košický prezident Dušan Trnka.

"Po čtyřech trénincích jsem pochopil, že moje hlava už se nedá opět nastavit na profesionální sport. Hráč FC Košice se musí fotbalu věnovat na sto procent, já už více než rok podnikám v tom, co mě neskutečně baví a vnitřně naplňuje, našel jsem se v tom. Majitelům klubu děkuji za seriózní nabídku, klukům držím palce. Já budu pořád součástí žluto-modré rodiny Košic, ale už jen jako divák. Klub moc rád podpořím v jiných aktivitách," ozřejmil sám Juhar, jenž v sobě objevil velkou dávku fantazie.

"Miluju design, umění, street art a jiný pohled na věci. Vystihuje mě. Chci být sám sebou. V životě, v profesi, vlastně pořád. A ve fotbale platí, že jakmile jste jiný, máte problém. Jako designér jsem už zařídil i několik bytů. Největším úspěchem ale je, že můžu dělat to, co mě naplňuje, a že můžu realizovat svoje vize. Právě jen tehdy, když člověk dělá, co ho baví, může být skutečným mistrem svého řemesla," uzavřel na serveru aktualne.cz dvaatřicetiletý fotbalový penzista z východniího Slovenska.

Diopa čeká mise již ve čtvrtém českém klubu. Na jaké adrese čekají na jeho přílet ze Senegalu?

Zdroj: aktualne.cz