Jednoznačný cíl je získat double, přednesl Hromada. Jak náročné bude udržet se v základu Slavie?

Jednoznačný cíl je získat double, přednesl Hromada. Jak náročné bude udržet se v základu Slavie?
OBSAHUJE OHLASY

Na hladkém slávistickém postupu do dalšího kola domácího poháru se podílel také záložník Jakub Hromada, který si proti Dukle (4:1) připsal svou premiérovou trefu na sešívané "S", na níž čekal velmi dlouho.

"Těší mě velmi, čekal jsem na svou první branku za Slavii velmi dlouho. Jsem rád, že to tam konečně padlo. Takže jsem za to obrovsky rád a věřím, že budu přidávat další trefy. A moje oslava? Mělo to jediný důvod, s manželkou čekáme miminko, takže jsem je chtěl takto na dálku pozdravit," ozřejmil na webu slavia.cz bývalý hráč Slovanu Liberec.

Jak velkou důvěru nyní cítí od realizačního týmu? Přeci jen figuroval v základní sestavě jak proti Dukle, tak proti Sigmě. "Vždycky říkám, že jsem realista, teď to mohla být trochu shoda náhod. Nahrálo mi do karet, že jsem se vrátil z hostování z Liberce, někteří kluci měli Covid, někteří byli po zranění, a hlavně na mém postu ve středu zálohy chyběli hráči. Dostal jsem šanci, za to jsem velmi rád. Možná jsem ani nečekal, že hned v prvním ligovém zápasu budu hrát v základu. Ale myslím si, že jsem na to byl dobře připravený, moc mě to těší. Mám to určitě ve svých rukou, ale bude to strašně náročné. Jak jsem říkal, jsem realista. Když se podíváte na soupisku, vidíte tam samé reprezentanty. Holi, Nico, Ševa, Ibra, Linži, takže je strašně náročné prosadit se v takové konkurenci, ale zápasů bude hodně. Jsem rád, že jsem dostal šanci, myslím, že jsem se i dobře chytil, ale do budoucna, až se všichni dají do pořádku a vrátí se, bude určitě náročnější dostat se do základní sestavy. Ale budu dělat vše proto, abych si připsal v dresu Slavie co nejvíce startů. My jsme se bavili už před mým návratem, že se mnou počítají a šanci dostanu. Díky shodě náhod jsem mohl odehrát hned dva soutěžní zápasy, což mě těší. Udělám všechno proto, aby zápasů přibývalo, vím, že to bude extrémně náročné. Proto jsem ale tady, věřím si a myslím, že byl správný krok ukončit hostování a vrátit se. Jsem tu a chci se poprat o šanci pravidelně hrát," doplnil hráč, jenž jakožto své vzory uvádí Ronaldinha s Pavlem Nedvědem.

V poháru má obhájce titulu ty nejvyšší ambice. "Jednoznačně. Poslední tři roky jsme vyhráli dvakrát pohár, pokud se nepletu. Takže ambice jsou nejvyšší, chceme znovu získat double. Toto byl první krok k tomu, aby se nám to podařilo. Máme před sebou další čtyři zápasy, takže to bude náročné, čeká nás dlouhá cesta. Ale myslím si, že máme tak široký kádr a jsme tak dobře připravení, že se o to popereme. Jednoznačný cíl je získat double," uzavřel na stránkách slavia.cz čtyřiadvacetiletý rodák z Košic.

Hovorka po první soutěžní trefě: Teď ještě přidat nějaký v lize, vyhrát pohár a bude to super

Zdroj: slavia.cz