Kotal má mít problémy se zkušenějším osazenstvem kabiny, na Letné se opět řeší jméno nyní volného Vrby

Kotal má mít problémy se zkušenějším osazenstvem kabiny, na Letné se opět řeší jméno nyní volného Vrby

Byť Sparta na jaře neprohrála, kvůli ne až tak přesvědčivé hře a údajným napjatým sporům se staršími hráči se má v letenských kancelářích řešit i jméno možného nového trenéra.

Během podzimu měl mít dokonce s hlavním koučem spor kapitán Bořek Dočkal, který bývalému stratégovi Hradce, Brna či Jablonce oponovat ohledně taktických pokynů před celou kabinou. A zkušený reprezentant má mít na své straně i další spoluhráče.

Je pravdou, že v rámci hodnocení duelů většinou Kotal vyzdvihuje mladíky a zkušené naopak kritizuje, s tím, že "současný fotbal je o rychlosti, je to v hlavách hráčů a hlavně ti zkušenější by si to měli uvědomit."

Jak informoval server aktualne.cz, na Prahu 7 se měla vrátit i varianta s nyní volným Pavlem Vrbou, jenž už je po konci v Razgradu bez práce několik měsíců a dle svých slov by se nebránil hned naskočit do koloběhu. "Oficiální nabídku sice ještě nedostal, ale na Spartě se jeho jméno reálně řeší," zaznělo na serveru aktualne.cz.

Po sedmapadesátiletém odborníkovi, jenž už trenérsky prošel také Púchovem, Žilinou nebo Machačkalou, ovšem touží také na Bazalech, kde by se mohl přerovský rodák těšit po návratu do ostravských struktur (19967 - 2004) velké podpoře a na Spartě by tomu tak být nemuselo. Nebo alespoň ne hned.

Slavné "S", se kterým je dlouhodobě spojován také Ivan Hašek, jehož prioritou však má být další zahraniční mise, by zase ovšem mohlo mít výhodu ve finančních podmínkách. Daniel Křetínský by však musel "přitvrdit" - když klub lákal exreprezentačního trenéra před pár lety, 250 tisíc korun měsíčně tehdy bylo málo.

Další moment, který může rozhodnout o další budoucnosti nejstaršího trenéra Fortuna:ligy, nastane již v neděli 24. ledna proti Mladé Boleslavi, na jejíž lavičce čeká na první výhru Karel Jarolím.

Koller jde příkladem. Kandiduje do OFS Písek, ale holport se starými proberbrovskými strukturami odmítá

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.