Donedávna u nás bylo hodně hráčů, kteří si nezasloužili hrát za takový klub, hlásí z letenské marodky Štetina

Donedávna u nás bylo hodně hráčů, kteří si nezasloužili hrát za takový klub, hlásí z letenské marodky Štetina

Devětadvacetiletý letenský stoper Lukáš Štetina je kvůli vážně zraněnému kolenu mimo hru od září. Psychicky už se cítí dobře, jen dál potřebuje pracovat na fyzičce, aby se vrátil připravený.

"Právě teď bych měl být dva měsíce před návratem do plného tréninku. Bohužel mě přibrzdil Covid-19, takže jsem ztratil přibližně dva týdny. Poměrně dlouho už jezdím na kole a běhám na speciálním páse, který odlehčuje tělo. Naposledy jsem běham s pětasedmdesáti procenty své váhy. To proto, abych koleno nezničil. Bolesti i otoky už mě trápí pouze minimálně. Je to mezikrok na cestě k normálnímu běhu. V podstatě už můžu dělat téměř všechno, jen s mírou. Můj návrat je postupný a kontrolovaný. Nemůžu cvičit jen tak, pracuji na základě plánů od našich lékařů a fyzioterapeutů," pronesl v interview pro sport.sk bývalý stoper Dukly, jehož zranil vlastní spoluhráč Bořek Dočkal.

Kvůli dlouhodobé marodce přišel svěřenec Václava Kotala o celou skupinovou fázi Evropské ligy a střety s AC Milán, Lille a Celtikem Glasgow, což ho mrzí. "Bylo mi líto, že nemůžu hrát takové zápasy. Ve Spartě jsem od léta 2017, ale zatím jsem neměl tu čest nastoupit v EL, protože se nám nedařilo přejít přes předkola. Nezůstalo mi nic jiného, než klukům držet palce. Podali solidní výkony, obstáli jsme se ctí a ukázali jsme, že jsme jako klub udělali velký progres. Když to srovnám s érou Stramaccioniho, kdy jsem na Letné začínal, jsme úplně jinde. Jsem rád, že jsme se takto výrazně zlepšili," uvedl na sport.cz ostřílený střední obránce s minulostí v Nitře či Prešově.

Letenské "S" oproti minulým sezonám tolik nezaostává ani za suverénem z Edenu, na něhož v tuto chvíli ztrácí šest bodů. "Ano, i když má Slavia pořád pohodlný náskok. Sparta má za sebou opravdu špatné období, na titul čekáme od léta 2014, ale postupně se zvedáme. Donedávna u nás bylo hodně hráčů, kteří si nezasloužili hrát za takový klub. Přitom mnoho z nich dorazilo se statusem zkušeného legionáře. Dnes je situace jiná. Dominují domácí, odhodlaní a zejména kvalitní hráči. Sparta udělala správná rozhodnutí a také proto jsme začali stoupat. Potvrdili jsme to dvěma výhrami nad Celtikem a ukázali jsme, že je třeba s námi v Evropě znovu počítat," ukázal sebevědomí obránce s devatenáctkou na dresu.

Že by přicházela doba útoku na titul a sesazení vršovického rivala? "Progres cítíme, ale Slavia je slušně a zejména dlouhodobě rozběhnutá. Nechci mít velké řeči, respektuji všechny soupeře. Jsme na začátku dlouhé, ale věřím, že úspěšné cesty. Pokud nám to tento rok nevyjde, doufám, že v příští sezoně už budem Slavii rovnocenným soupeřem v boji o primát," uzavřel na sport.sk Štetina, jenž si pochvaluje i přítomnost třiadvacetiletého krajana z reprezentace Dávida Hancka. "Skvěle se u nás usadil, rychle zapadl. Během éry Václava Jílka si prošel nelehkým obdobím, když nehrával pravidelně. Pak jeho výkony postupně rostly, dnes je radost se na něj dívat. Je vidět, že je u nás spokojený a šťastný. Momentálně máme ve Spartě nejlepší kolektiv za poslední tři roky. David je nejen výborný hráč, ale i společenský a vždy pozitivní člověk," chválil "sparťanský Hulk", jenž si před deseti lety vyzkoušel angažmá v ukrajinském Metalistu Charkov.

Lišky můžeme potrápit, tvrdí ředitel slávistické komunikace. Radit asi budou i Coufal se Součkem

Zdroj: sport.aktuality.sk

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.