Lišky můžeme potrápit, tvrdí ředitel slávistické komunikace. Radit asi budou i Coufal se Součkem

Lišky můžeme potrápit, tvrdí ředitel slávistické komunikace. Radit asi budou i Coufal se Součkem

Ředitel slávistické komunikace Michal Býček v souvislosti s nadcházející Evropskou ligou pronesl, že zatím vše běží tak, jak si sešívaný klub přeje a jak si naplánoval a všichni věří, že to tak bude pokračovat.

Aktuálně se soubor Jindřicha Trpišovského připravuje na strahovském stadionu Evžena Rošického, kde má k dispozici vyhřívané hřiště. V případě předzápasových tréninků či pozápasových regenerací se pak využívá zázemí ve vršovickém Edenu.

Do Leicesteru se slávistická výprava v rámci pozorování neodebere a to samé - jen s Prahou - zřejmě čeká kvůli koronavirové krizi zástupce Leicesteru City. "Zatím je s Leicesterem v kontaktu hlavně sportovní oddělení. Jirka Vrba, Martin Říha. A v tuto chvíli s nimi vedou nějaké jednání. Samozřejmě oni mají před sebou ještě řadu zápasů Premier League a myslím si, že zápas Evropské ligy budou řešit až později. Nicméně my jim samozřejmě budeme jakkoliv k dispozici, a pokud budou chtít přijet se podívat na zápas, tak uvidíme, samozřejmě dle aktuálních nařízení, jestli to vůbec bude možné. Ale ani během podzimu tato zkušenost mezi kluby nefungovala, respektive nebyla vyžadována. Takže mám pocit, že to bude v tomto duchu i pokračovat," přednesl Býček v interview pro portál seznamzpravy.cz.

Rozjeté Lišky z King Power Stadium, které jako jediné drží krok s manchesterskými giganty z Old Trafford a Etihad Stadium, přímo na ostrovech z Londýna pozorují také exslávistické opory Tomáš Souček a Vladimír Coufal. Kvůli šlapajícímu souboru Brendona Rodrgese se určitě s realizačním týmem českého šampiona později spojí a třeba i něco poradí. Kladiváři totiž s oběma Čechy v sestavě vyloupili půdu Leicesteru již v říjnu a to jasně poměrem 3:0. "Trenéři a vlastně nejenom oni jsou s oběma kluky v kontaktu vlastně na denní bázi. Takže určitě přijde slovo i na náš zápas s Leicesterem. Kluci nám budou určitě fandit a mohou vlastně přidat i nějaké svoje poznatky přímo ze hřiště. Protože samozřejmě je to trošku jiný pohled než z tribuny. Než zpoza kamery," přidal na stránkách seznamzpravy.cz funkcionář slavného "S".

Ao co říká slávistický tábor na formu Vardyho, Schmeichela a spol., kteří aktuálně táhnou šňůru sedmi duelů bez prohry, v rámci níž skolili bez inkasované branky Southampton i Chelsea? "K Leicesteru chováme obrovský respekt. Je to klub, který po zisku titulu v roce 2016 je pořád na špičce Premier League a předvádí skvělý fotbal, který letos jenom potvrzuje výkony, jenž jsou opravdu úžasné. Čeká nás hodně těžký soupeř. Ale my se na konfrontaci těšíme a věříme, že určitě nezklameme a můžeme Leicester potrápit," zakončil na seznamzpravy.cz mluvčí tuzemského lídra tabulky.

Slavia se utká s Leicesterm 18., respektive 25. února. Do té doby se ještě tým z angličké špičky utká s Brentfordem, Evertonem, Leedsem, Fulhamem, Wolverhamptonem a Liverpoolem.

Sešívaní mají v kádru áčka čtyři brankáře a Markoviče dočasně pouští. Na jakou adresu ve FNL byl umístěn?

Zdroj: seznamzpravy.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.