Krmenčík našel v Řecku formu. Dal už tolik gólů, co za rok v Belgii

Krmenčík našel v Řecku formu. Dal už tolik gólů, co za rok v Belgii

Michael Krmenčík se po nepovedeném angažmá v Belgii přesunul do řeckého klubu PAOK Soluň a narozdíl třeba od exslávisty Miroslava Stocha se mu zde zatím daří. Je ale samozřejmě otázkou, zda v tom bude pokračovat i nadále.

Plzeňský odchovanec se v Česku prosadil hlavně v dresu Viktorie, hostoval ale i v Sokolově, Čáslavi, Baníku Ostrava, Vlašimi či Dukle Praha. V posledních sezónách v Plzni se mu střelecky dařilo, dostal se i do reprezentace, na spadnutí byl přestup do Newcastlu United v Premier League, ten se ale nakonec neuskutečnil.

Místo toho v lednu 2020 posílil belgické Bruggy. Zde působil jeden rok a angažmá se mu zde vůbec nepodařilo. Vstřelil pouze tři ligové góly v patnácti zápasech, ke konci nastupoval jen zřídkakdy a bylo téměř jisté, že Bruggy začátkem tohoto roku opustí. Místo tureckého Besiktase ale Krmenčík zvolil právě řecký klub PAOK Soluň.

Ten patří k řecké špičce, pravidelně se účastní evropských pohárů a PAOK si od Krmenčíka hodně sliboval. A narozdíl od působení v Brugg se mu zde daří. Ve čtyřech ligových zápasech vstřelil dva góly, v uplynulém týdnu se Krmenčík trefil dokonce i v osmifinále řeckého poháru proti Larisse. Vypadá to, že je na dobré cestě na mistrovství Evropy, nesmí ale ve svých výkonech polevit.

zdroj: livesport.cz