Karlsson má i momenty, které nejdou komentovat. Vypíná při hře, jde o kondiční problém, posteskl si Kotal

Karlsson má i momenty, které nejdou komentovat. Vypíná při hře, jde o kondiční problém, posteskl si Kotal

Sparťanský lodivod Václav Kotal v neděli odkoučoval svůj 200. ligový zápas a Sparta pod jeho vedením na jaře pořád ještě neinkasovala, což jí pomáhá držet krok s druhým Jabloncem.

Jak se postupem času měnila jeho trenérská filozofie? "Moc se nemění. Pořád si myslím, že důležitější je výběr místa a pak teprve míč. Kvalitním výběrem místa si vytváříte pozici pro převzetí míče, náběhy a tak dále. Hráči jsou většinou zvyklí reagovat až na přihrávku, na ni ale reaguje i soupeř a dostáváte se pod tlak. Neustále se snažím hráčům vysvětlovat, že nejdůležitější je pohyb bez míče. Nechci říct, že to je pohodlnost hráčů, ale v určitých momentech ano. Základem je rychlá kombinace. Potřebujete rychlou kombinaci, kterou založíte útok. Jakmile je pomalá, soupeř vám stačí vykrývat prostory a tak dále. Základek je rychlá kombinace i bez atakování soupeře, abyste si vy vytvořili situaci na útočnou akci. Nám se to celkem dařilo. Máme druhý nejvyšší počet vstřelených gólů společně s Jabloncem. Takže i my jsme celkem efektivní. Při hře na dva útočníky byla efektivita vždy vyšší a snažíme se ji udržovat," pronesl na webu sparta.cz nejstarší kouč Fortuna:ligy.

Tentokrát to ale na Letné žádný gólový festival nebyl a rozhodla jen trefa Davida Moberga Karlssona, v souvislosti s níž se na první pohled nevědělo, zda ji vůbec zaznamenal švédský krajánek, nebo nejlepší střelec ligy Lukáš Juliš.

"Hráči řekli, že to dal Karlsson a já jim věřím. Já si taky myslel, že to dal Juliš. Když kluci koukali na video, řekli, že to byl David Karlsson," ozřejmil na klubovém webu spolupracovník Michala Šmardy a Luboše Loučky.

U šestadvacetiletého křídelníka s minulostí v Norrköpingu, který doposud přetavil 11 startů ve dvě branky, se pak ještě zastavil kvůli jeho nevyrovnaným výkonům. "Měli jsme konečně i střely z dálky. Jsem rád, že naše hra dopředu se zlepšila. Pořád tam ale máme výpadky. Karlsson střídá výborné momenty s momenty, které nejdou komentovat. Vypíná při hře, a to vám chybí při zakládání útoků soupeře. Taková ta koncentrovanost na obě fáze. Zase ale dal gól. Musíme to respektovat. Snažíme se s ním komunikovat. Také byl dlouho zraněný. U něj je to hodně kondiční problém. Neustále hledáme nejlepší složení. Důležité jsou nuly vzadu, a kromě Ostravy jsme byli efektivní dopředu," uzavřel Kotal, jehož svěřenci příště narazí v derby na Bohemians 1905.

Karlsson: Vždycky je náročné hrát tři zápasy v týdnu, ale zvládáme to, není to problém

Zdroj: sparta.cz