První muž českého fotbalu podpořil Hniličku, Slavia se Spartou to považují za nevhodné a distancují se od toho

První muž českého fotbalu podpořil Hniličku, Slavia se Spartou to považují za nevhodné a distancují se od toho

Mezi víkendovými účastníky večírků v Teplicích, který v mnoha směrech porušoval opatření proti šíření koronaviru, byla celá řada známých politických postaviček současnosti i minulosti od Jiřího Paroubka až po Milana Hniličku.

Hnutí Ano reprezentující olympijský vítěz z Nagana v úterý rezignoval na svůj poslanecký mandát, ovšem z postu šéfa Národní sportovní agentury se mu nechce.

A to i přesto, že k tomu byl vyzván napříč politickým spektrem a ve funkci už by ho neradi viděli např. Ivan Bartoš, Jakub Janda, Marian Jurečka či Vít Rakušan.

První muž českého fotbalu Martin Malík naproti někdejšího slavného hokejového brankáře podpořil, od čehož se však bleskurychle distancovaly oba nejslavnější domácí kluby Sparta i Slavia.

Letenské i vršovické "S" k tomu dokonce dodalo společné vyjádření, které přikládáme zde...

"SK Slavia Praha a AC Sparta Praha se distancují od účasti předsedy FAČR na "Společném prohlášení představitelů českého sportovního prostředí k situaci kolem předsedy NSA Milana Hniličky" a odmítají, že by toto stanovisko vyjadřovalo názor fotbalového hnutí na celou kauzu.

AC Sparta Praha a SK Slavia Praha považují za nevhodné tímto aktivním způsobem zlehčovat jednání Milana Hniličky v situaci, kdy významná část členů FAČR stejně jako ostatních sportovních svazů nemůže z důvodu dodržování hygienických a protiepidemiologických opatření provozovat sportovní činnost vůbec, profesionální sport pak s významnými omezeními, za vysokých dodatečných nákladů a bez přítomnosti fanoušků.

Rozhodnutí o politické odpovědnosti v podobné situaci je věcí příslušného politika a jeho nadřízených."

Tolik názor prvního a třetího celku Fortuna:ligy. Že by částečná odveta za nedávný a Hniličkou zaštítěný nepovedený výzkum sportovní popularity a atraktivity, který patří k tomu nejsměšnějšímu, co zatím kalendářní rok 2021 přinesl?

Proč je „řešen“ jen Rejžek a ne Královec, Ardeleanu a člen vedení FAČR Blaschke? A jak etická je Paulyho komise?

Zdroj: slavia.cz