Fukal o neskutečně se trápícím Necidovi: Je to citlivý kluk. Je mi ho líto a moc bych si přál, aby to prolomil

Fukal o neskutečně se trápícím Necidovi: Je to citlivý kluk. Je mi ho líto a moc bych si přál, aby to prolomil

Když přicházel Tomáš Necid (31) loni v říjnupo svém konci v nizozemském Den Haagu do Ďolíčku, nečekalo se od něj nic jiného, než góly.

Ty však zatím příliš nepřicházejí a muž se zkušenostmi z CSKA Moskva, Paoku Soluň, Zwolle, Bursasporu nebo Legie Varšava se zatím zaspal do střelecké listiny pouze jednou, když se na Mikuláše u Botiče prosadil proti pardubickému nováčkovi.

Jedna trefa za devět startů a 582 odehraných minut je však na střelce jeho kalibru málo a konkurenti David Puškáč nebo Matěj Pulkrab jsou na tom v tomto směru lépe.

Trápení zkušeného forvarda vršovických Klokanů si všiml také exreprezentant s devatenácti mezinárodními starty Milan Fukal, jehož konto zdobí dva české tituly se Spartou.

"V těžké pozici se nachází Tomáš Necid a je mi ho moc líto. Odmalička vyslovený střelec, který to prokazoval i v reprezentaci, se teď neskutečně trápí. Neproměnil proti Slovácku penaltu, mohl dostat mužstvo ještě do hry o body, něco je v pozadí. Šel do Bohemky, aby se znovu v kariéře, která je hodně úspěšná, našel, ale nedaří se mu to. Chce to zlomit, nejde to," všiml si portálem aktualne.cz citovaný odborník s minulostí v Hamburku či Borussii Mönchengladbach.

"Vzpomínám na Horsta Siegla, který často říkal: Jakmile o tom moc přemýšlíš, moc to řešíš, tak je to vždycky horší. Ale tenhle zákon pro útočníky asi pořád platí. Tomáš je citlivý kluk, hodně o všem přemýšlí, chce se spoluhráčům za všechno odvděčit, pomoci týmu, a ono to nejde. Moc bych mu přál, aby to prolomil," uzavřel na serveru aktualne.cz pětačtyřicetiletý internacionál.

Uprostřed pracovního týdne hostí Klusáčkův výběr Kováčovu Opavu. Připíše si Necid první trefu v novém roce 2021 alespoň proti poslednímu celku prvoligového peletonu?

Glosa Honzy Rajnocha: Slovácko může bojovat o druhé místo, na hře Boleslavi vidím posun dopředu

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.