Rada: Moji bývalí svěřenci Hanousek, Trávník a Lischka pravděpodobně nezvládají velký tlak ve Spartě

Rada: Moji bývalí svěřenci Hanousek, Trávník a Lischka pravděpodobně nezvládají velký tlak ve Spartě

O druhé místo tabulky se právě teď dělí Jablonec se Spartou. Oba týmy mají 35 bodů a shodné skóre 33:19. Radost má nejen majitel Miroslav Pelta, ale také jeho vyvolený trenér Petr Rada.

"Současného umístění, ke kterému nám pomohla krásná devítizápasová série bez porážky, si velice vážíme a přejeme si, aby nám dlouho vydržel. Mimo jiné i proto, že v Jablonci jsou v zimních měsících vždy drsnější povětrnostní podmínky a máme možnost trénovat jen na umělé trávě. Ani náš hráčský kádr není moc široký a každé zranění ho oslabuje," uvedl na aktualne.cz šéf mužstva ze severočeské Střelnice.

Na Slavii, která má o dvanáct bodů více a skóre 51:8, to však v žádném případě nestačí. Proč jsou sešívaní o parník jinde před zbytkem peletonu? "Základem je široký kvalitní hráčský kádr. Když pět fotbalistů z různých důvodů nemůže nastoupit, tak je dalších sedm připraveno je nahradit a rozdíl není vidět. V její sestavě není žádné slabé místo. Čítankovým příkladem je její situace se stopery. I s těmi, co jsou na hostování, jich má osm a ještě přivedla Deliho," pronesla v interview pro aktualne.cz bývalá dlouholetá opora Dukly s nezanedbatelnou minulostí ve Fortuně Düsseldorf.

Slavia? Žádáme soupeře, aby jí kladli odpor! Sparta? To už je dílo Rosického, na Stramaccioniho zapomeňte

To, že na lídra neztrácí jen Jablonec, ale také Sparta, která je rozpočtově úplně jinde než zelenobílý tým, ho překvapilo. V negativním smyslu slova. "Jsem trochu zklamán, protože pro zajímavost ligy není tak velký bodový rozdíl dobrý. Navíc mě to mrzí, protože jsem tam jako trenér působil. Poznal jsem tam její skvělé zázemí, zdobí ji velká tradice, může se spolehnout na pevnou ekonomiku a na Strahově může využívat výborné tréninkové podmínky. V poslední době však měla doslova spoustu marodů, což mně bylo dost divné, až nenormální," všiml si dvaašedesátiletý odborník, jehož slova nabídl web aktualne.cz.

Jak se mu líbí současná skladba letenského mužstva? "Je rovněž otázka, jestli je ideálně poskládaný. Také bych si přál, aby se víc prosazovali moji bývalí svěřenci Hanousek, Trávník a Lischka, kteří pravděpodobně nezvládají velký tlak, který na každého ve Spartě je. Je samozřejmě i ve Slavii, ale je zajímavé, že bývalí jablonečtí fotbalisté v Edenu ho zvládají. Přes všechna současná negativa věřím, že na Letné brzy dojde k obratu a návratu k lepším časům," doplnil aktualne.cz citovaný kouč, jenž kromě Sparty v minulosti vedl také Slavii, Plzeň i reprezentaci.

Nestává se Dočkal vší ve sparťanském kožichu? Možná ho čeká stejný osud jako Matějovského...

Zdroj: aktualne.cz