Bývalý šéf Tottenhamu či Chelsea to v Marseille balí. Přijít má bývalý kouč Borussie

Bývalý šéf Tottenhamu či Chelsea to v Marseille balí. Přijít má bývalý kouč Borussie

Portugalský kouč ve službách Olympique Marseille André Villas-Boas dříve avizoval, že po této sezóně s trénováním na jihu Francie skončí. Situace je ale jiná a někdejší manažer Chelsea či Tottenhamu končí v Marseille už nyní.

Villas-Boas, stále poměrně mladý trenér, začal s koučováním v Portugalsku, Porto dovedl k titulu v Evropské lize a poté následovaly dvě štace v Premier League, v Chelsea a v Tottenhamu. Poté trénoval Zenit Petrohrad, čínský Šanghaj a v květnu 2019 převzal Marseille. Tam ale nyní končí.

Portugalský kouč dříve avizoval, že tato sezóna je pro něj v Marseille poslední, nakonec ale jihofrancouzské město opouští už nyní. Naštvala jej totiž přestupová politika klubu. Vedení Olympiku totiž udělalo ve svém kádru změny, aniž by o tom informovalo samotného trenéra. Obě strany se tak dohodly na okamžitém rozvázáním kontraktu, některé zdroje píší o rezignaci kouče, některé zase o jeho odvolání.

Tak jako tak už nyní André Villas-Boas několikanásobného mistra Francie nevede. Vedení klubu dříve vedlo jednání o tom, že by Marseille v létě převzal Lucien Favre, jehož v prosinci odvolala Borussia Dortmund, to ale nepředpokládala s okamžitým koncem Villas-Boase. Tak jako tak je ale podle všeho Favre připravený ujmout se Olympiku ihned a stát se novým trenérem Marseille.

zdroj: goal.com

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.