Copa del Rey zná všechny semifinalisty, na postup se nadřela Barcelona

Prvoligová Sevilla se na postup do semifinále královského poháru nadřela, v Almerii zvítězila hubeně 1:0, jedinou branku obstaral Lucas Ocampos. Brankář Tomáš Vaclík se stále do nominace nedostal, doléčuje totiž svalové zranění, utkání proto odchytal Bono.

Levante po skalpu Realu Madrid zaskočilo dalšího soupeře. Utkání s Villarrealem v řádné hrací době branku nenabídlo, ale v samotném závěru prodloužení se střelecky prosadil Roger.

Granada vedla doma ještě v 87. minutě nad Barcelonou 2:0, i přesto ale favoritovi po prodloužení podlehla. Hrdiny utkání byli hlavně Antoine Griezmann a Jordi Alba, kteří nejprve skóre dramaticky vyrovnali a poté sami v prodloužení rozhodli. Konečný výsledek byl 5:3 ve prospěch FCB.

Poslední čtvrtfinále, které bylo na programu ve čtvrtek, nebylo rozhodnuto ani v prodloužení. Real Betis šel do vedení až v 84. minutě, Bilbao ale v nastavení srovnalo. Prodloužení žádnou branku nenabídlo a rozhodlo se až v penaltovém rozstřelu, které ovládl.

Copa del Rey, čtvrtfinále:

Almeria - Sevilla 0:1 (0:0)
Branka: 67. Ocampos

Levante - Villarreal 1:0 po prodl, (0:0, 0:0)
Branka: 120+ 1. Roger

Granada - Barcelona 3:5 po prodl. (1:0, 2:2)
Branky: 33. Kenedy, 47. Soldado, 103. Fede (pen.) - 88. a 100. Griezmann, 90+2. a 113. Alba, 108. de Jong

Real Betis - Athletic Bilbao 1:1 po prodl. (0:0, 1:1)
Branky: 84. Juanmi - 90+4. Garcia
Penalty: 1:4 (