Deli: Upřímně si myslím, že je Slavia ještě silnější než předtím. Možná je jedním z nejlepších týmů v Evropě

Deli: Upřímně si myslím, že je Slavia ještě silnější než předtím. Možná je jedním z nejlepších týmů v Evropě
OBSAHUJE VIDEO

Rok a půl. Zhruba takovou dobu trvala mise stopera Simona Deliho v Bruggách. Jednání nebyla jednoduchá, neboť belgická strana preferovala přestup a nikoliv hostování, nicméně nyní už je střední obránce z Pobřeží Slonoviny v Praze a je připraven naskočit hned do příštího ligového kola proti Příbrami, jejíž trikot mimochodem v minulosti oblékal jakbysmet. 

"Cítím se velice dobře. Jsem pyšný na to, že můžu být zpátky. Slavia mi chybí už od té doby, co jsem odešel. Jít dál bylo tehdy správné rozhodnutí, ale Slavia mi někde vzadu v hlavě zůstala. Bude tam pořád, chyběla mi celou dobu, co jsem tu nebyl," uvedl v interview pro web slavia.cz vytáhlý zadák, který by se měl připojit k prvnímu týmu ve středu.

Na Deliho čekali před Edenem i sešívaní fanoušci. "Abych byl upřímný, nečekal jsem to. Bylo skvělé vidět, jak mě mají rádi. Pro mě je to víc než láska. Miluji tenhle klub a to, co mi v úterý fanoušci ukázali, bylo úžasné. Takové gesto mi dává víc síly bojovat za klub, tým i fanoušky. Bylo velice příjemné je vidět u stadionu. Jsem si jistý, že nás budou tlačit k úspěchu a předají nám sílu i od televize," pokračoval staronový svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského, jenž si vybral dres s číslem 4, které nosí také v národním mužstvu.

Jaká byla hlavní motivace k návratu do starého známého prostředí? "Největší motivace byla pomoci týmu! Takže udělám vše proto, abych byl v základní jedenáctce. Doufám, že budou všichni zdraví a budeme bojovat za tým. Vyhrávat trofeje společně, to je to nejdůležitější. Vím, že ten tým je teď silný, ale spolu budeme ještě silnější. Mojí hlavní motivací je dát vše do toho, abychom postoupili v Evropské lize a vyhráli domácí ligu i pohár. Možná i získat double a dojít co nejdál v Evropské lize. Zopakovat to, co jsme tu dokázali, než jsem odešel. Koukal jsem se na sestřihy. Upřímně si myslím, že je Slavia ještě silnější než předtím, alespoň z mého pohledu. Myslím, že je na tom fotbalově velmi dobře. Hráči jsou silní, bojují jeden za druhého. Pro mě je momentálně Slavia jeden z nejlepších týmů. Neříkám to proto, že jsem se teď vrátil, ale Slavia je možná jeden z nejlepších týmů v Evropě. Doufám, že takhle budeme pokračovat až do konce sezony," doplnil na slavia.cz devětadvacetiletý rodák z Abidžanu.

Když už naťuknul Evropskou ligu, co soudí o mírně favorizovaném Leicesteru City? "Je to dobrý tým, ale ve fotbale je všechno možné. Když se podívám na tým, který máme, můžeme dokázat něco úžasného. Máme šanci, určitě budeme hrát o postup a dáme do toho všechno až do konce. Doufám, že se dostaneme, kam si zasloužíme," uzavřel exsparťanský obránce, který nazval českou ligu tvrdou soutěží, která je podobně dobrá jako First Division A, kde se podle něj hraje jen o něco praktičtější fotbal.

Pohádkové hostování: Trefí Musa v Berlíně jackpot pro sebe i Slavii?

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.