Kadeřábek zmeškal asi 20 zápasů: Troufnu si říct, že jsem úplně fit a zpět ve své fyzické kondici

Kadeřábek zmeškal asi 20 zápasů: Troufnu si říct, že jsem úplně fit a zpět ve své fyzické kondici

Sparťanský odchovanec Pavel Kadeřábek (28) toho v posledních měsících v bundeslize mnoho neodehrál, pod což se podepsalo zranění lýtkového svalu, se kterým se český reprezentant léčil dlouhých 12 týdnů.

Bek Hoffenheimu už však jakožto náhradník naskočil do posledních dvou kol německé ligy proti Kolínu nad Rýnem (15 minut) a Bayernu Mnichov (30 minut) a doufá, že brzy ho čeká i základní sestava...

"Z hlediska počtu odehraných zápasů to byl stoprocentně nejhorší podzim, protože jsem prostě na hřišti nebyl. Stihnul jsem jenom tři kola, dalších asi 20 utkání včetně Evropské ligy jsem neodehrál. Já dlouho zraněný nebyl, teď mě to bohužel dostalo. Věřím, že už je to za mnou, už mě to nebolí a necítím to. Mám za sebou dvě části dvou zápasů, zvládl jsem to v pohodě bez bolesti, což je teď pro mě hlavní a hodně pozitivní. Nikdy není jednoduché se po zranění vrátit. Musíte ukázat, že jste zpátky ve formě, ve které jste byl. Myslím, že v těch dvou zápasech jsem naskočil celkem v pohodě a odehrál si to svoje. Byl jsem aktivní a snažil se ukázat, že se trenér určitě nemusí bát mě další zápas dát do základu. Ale samozřejmě záleží na něm. Troufnu si říct, že jsem úplně fit a zpátky ve své fyzické kondici před zraněním," hlásil zkušený zadák, jenž měl původně chybět svému chlebodárci tři až čtyři týdny, ale nakonec se vše zkomplikovalo.

Kvůli zdravotním peripetiím přišel bývalý hráč Viktorie Žižkov i o pohárový dvojzápas proti Slovanu Liberec. Jaro už by mu ovšem v Evropské lize utéci nemělo a doufá, že se v soutěži podívá co nejdál. "Bylo by to pikantní, protože jsou to Češi, ale já se těšil na každý zápas v Evropské lize. Postoupili jsme dál, teď máme norské Molde, tak snad si to vynahradím ve vyřazovací fázi," pokračoval pětačtyřicetinásobný reprezentant Česka, jehož týmu patří v současné tabulce dvanáctá pozice.

O víkendu přivítá celek z PreZero Areny momentálně čtvrtý Eintracht Frankfurt.

Sparta se raduje z nového partnerství. Štetina a spol. se mohou těšit na 25 aut v hodnotě 20 milionů korun

Zdroj: Česká tisková kancelář

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.