Lingard zaujal Moyese už při svém debutu. West Ham už nyní uvažuje, že jej koupí

Lingard zaujal Moyese už při svém debutu. West Ham už nyní uvažuje, že jej koupí

Londýnskému West Hamu se letos daří fantasticky, v roce 2021 vyhrál sedm z osmi zápasů, podlehl akorát mistrovského Liverpoolu. Formu Kladivářů má na svědomí několik jmen.

Na místě je samozřejmě zmínit české duo Tomáš Souček a Vladimír Coufal. Zatímco druhý jmenovaný je chválen zejména za svou běhavost a defenzivní práci, Souček kromě kvalitních přihrávek a defenzivní činnosti střílí i hodně branek. Ten už v oněch osmi zápasech vstřelil jako střední záložník čtyři góly. Je navíc i nejlepším střelcem Kladivářů v této sezóně.

Poslední zápas proti Aston Ville měl ale dva hrdiny. Jedním byl právě Souček, jenž otevřel skóre, druhým byl ale Jesse Lingard. Ten do West Hamu přišel v zimě na hostování z Manchesteru United, kde měl špatnou formu. To ale vůbec nepotvrdil, po Součkově trefě se Lingard trefil dvakrát a West Ham i díky němu porazil Aston Villu 3:1.

Lingard zaujal i kouče Hammers Davida Moyese. Ten už teď začíná uvažovat o tom, že jej v létě koupí natrvalo. "Je za námi zatím jen jeden zápas. Každopádně by tady dostat pořádnou šanci. Uvidíme, jestli se mu u nás bude líbit," nechal se slyšet Moyes, který připustil, že Lingardův příchod je jednou možností, jeho hostování je ale zatím na začátku a na vše má zatím hodně času. "O tom, jestli bychom ho mohli získat natrvalo se rozhodneme až za pět šest měsíců," uzavřel bývalý šéf Evertonu či Manchesteru United.

zdroj: dailymail.co.uk

 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.