Velká posila pro Jarolímovu družinu, z Anglie se po letech vrací Skalák

Velká posila pro Jarolímovu družinu, z Anglie se po letech vrací Skalák

Osmadvacetiletý ofenzivní středopolař po pěti letech oblékne dres Mladé Boleslavi. Skalák se právě z města automobilů vykopal do české reprezentace a do anglické druhé nejvyšší soutěže. Nyní ho opět uvidíme na českých trávnících, smlouvu s Boleslaví podepsal na rok a půl.

Odchovanec Sparty strávil na Britských ostrovech pět let a hrál za dva kluby. V únoru 2016 přestoupil z Mladé Boleslavi do druholigového Brightonu a v ročníku 2016/17 přispěl k jeho postupu do Premier League, kterou však nikdy neokusil. V srpnu 2018 zamířil do Millwall FC, kde by mu smlouva vypršela koncem letošního června, a tak se ke konci aktuálního zimního přestupového období s týmem dohodl na předčasném ukončení smlouvy a podepsal s Boleslaví kontrakt na rok a půl.

Za Brighton nastoupil do 43 utkání a vstřelil dva góly, za Milwall odehrál 26 zápasů a z branky se radoval jednou.

Jirka Skalák se vrací do prostředí, které dobře zná a které zároveň dobře zná jeho. Jsme rádi, že všechny strany jednaly velmi konstruktivně a umožnily tento transfer realizovat,“ uvedl Viktor Kolář ze Sport Invest International zastupující hráčovy profesní zájmy, jehož slova citoval web fkmb.cz.

„Boleslav se nenachází v jednoduché pozici, o to více ji návrat hráče s reprezentačními zkušenostmi může pomoct. A Jirka chce pomoci týmu, který hrál v jeho kariéře zásadní roli,“ dodal Kolář.

Zdroj: fkmb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.