Po špatném výsledku není radno vyrážet do města, hlásí Simič ze Splitu. Proč se rozhodl zůstat v Hajduku?

Po špatném výsledku není radno vyrážet do města, hlásí Simič ze Splitu. Proč se rozhodl zůstat v Hajduku?

Stoper Stefan Simič (26) má za sebou v Hajduku Split krušné časy a byť už je součástí známé chorvatské značky více než rok a půl, v tamní nejvyšší soutěži 1. HNL dosud odehrál jen 25 zápasů s bilancí jedné trefy a 11 žlutých karet.

Exreprezentant, jenž se naposledy objevil v národním mužstvu na podzim 2019, jednak stál tři měsíce kvůli tomu, že mu praskly kůstky a vaz na nártu a jednak měl potíže jak s bývalým koučem, tak i někdejším vedením šestinásobného chorvatského šampiona.

A byť naskočil v právě probíhajícím ročníku jen do devíti duelů z devatenácti, v posledních pěti soubojích už v základní sestavě nechyběl a mohlo by se blýskat na lepší časy. "Pořád jde jen o pár zápasů, takže bych byl opatrný. Ale máme nového trenéra, jsem maximálně spokojený. Co se týká výsledků, spokojený být nemůžu, Věřím ale, že se zvedneme," pronesl před střetem s lépe postavenou Rijekou Simič, jehož slova nabídl magazín Gôl.

Italský odborník Paolo Tramezzani, jenž dříve trénoval Sion či Livorno, sedí na lavičce Hajduku teprve od letošního ledna. Jaké z něj má dojmy? "Má charakter i zkušenosti z předchozích angažmá. Přivedl si navíc skvělé asistenty. Tahle změna je jednoznačně pozitivní. Přinesl si zkušenosti z Itálie, hodně nacvičujeme taktiku, defenzívu, jak se pohybovat po hřišti. Aby každý hráč věděl, co má dělat. Od momentu, kdy do klubu přišli správní lidé včetně nového prezidenta, kteří chtějí, aby Hajduk dobře fungoval, začal jsem hrát. Přeju si i za ně, abychom se odrazili výsledkově nahoru," doplnil na gol.cz zadák v ideálním fotbalovém věku.

Současné páté místo a ztráta dvaadvaceti bodů na vedoucí Dinamo Záhřeb je podle něj málo. Tím spíš, že na něm Hajduk finišoval i v uplynulé sezoně. "Něco takového je pro nás neakceptovatelné. Jedná se o jedno z nejhorších umístění v novodobé historii klubu. Nechodím na sociální sítě, určitě je to ale pro fanoušky problém. Ve Splitu jistě není atmosféra ideální. Tady totiž platí, že pokud vyhrajeme, je všechno super. Pokud ale prohrajeme, je všechno špatně. Tlak v Česku nejde srovnat s tím, co prožíváme tady v Hajduku, když se daří. Ale zvlášť, když se nedaří. Naštěstí mám zatím s fanoušky Hajduku jenom samé pozitivní zkušenosti. Stáli na mé straně, když jsem měl problémy s předchozím trenérem Tudorem. Pár mých spoluhráčů ale jejich zlobu docela silně pocítilo. Například výhrůžkami. Jednomu posprejovali dům jeho rodičů, zanechali na něm hodně drsný vzkaz. Po špatném výsledku prostě není radno vyrážet do města," nechal se slyšet v rozhovoru pro Gôl pražský rodák.

Ten už navíc ve Splitu ani nemusel být. V lednu měl mít na stole dvě nabídky na odchod. "Jednu konkrétní z italské Serie A, druhou z turecké ligy. Po domluvě se sportovním ředitelem a také na základě svých pocitů jsem se rozhodl zůstat v Hajduku. Klub mi věří, já jemu. Umístění, na kterém nyní jsme, je jen dočasné," uvedl Simič, kterého by lákala účast na letošním odloženém mistrovství Evropy. K tomu je však třeba hrát pravidelně a vyčnívat. "Nejdřív musím v Hajduku pravidelně hrát. Mám cíl se na šampionát dostat. Ale co mě hodně těší, je, že je to cíl i našeho sportovního ředitele a nového trenéra. Byli by rádi, kdybych se na mistrovství Evropy dostal. Berou mě jako výborného fotbalistu. Takovou podporu jsem od minulého vedení ani trenéra vůbec necítil," uzavřel v interview pro gol.cz bývalý zadák Slavie, Varese, AC Milán, Mouscronu, Crotone či Frosinone.

Jemelka o kabině v Leuvenu: S klukama začnu hrát karty asi častěji, aby mě vzali ještě víc mezi sebe

Zdroj: gol.cz