Dva bundesligoví obránci, kteří by mohli mít za pár měsíců nakročeno do bavorské Allianz Areny?

Dva bundesligoví obránci, kteří by mohli mít za pár měsíců nakročeno do bavorské Allianz Areny?

Bavorský gigant z Allianz Areny, který v těchto dnech a týdnech kráčí k jednatřicátému titulu v bundesligové historii, by se měl letos v létě posílit i v defenzivní linii.

Jak zaznělo na stránkách německého Bildu, kádr kouče Hanse-Dieter Flicka by se mohl za pár měsíců rozšířit o dva borce z nejvyšší německé soutěže, což by znamenalo, že by nemuselo jít o žádné finančně závratné nákupy.

Bayern by měl mít na radaru jak Marca Friedla (22) z Werderu Brémy, tak rodáka z chorvatského Záhřebu Borna Sosu (23), jenž patří na výplatní pásku VfB Stuttgart.

Člen širšího kádru rakouské reprezentace je nynějším spoluhráčem Theodora Gebre Selassiho a Jiřího Pavlenky a protože prošel mládežnickou akademií Bayernu a v minulosti už si zahrál i za jeho áčko, současný lídr nejvyšší německé soutěže má na něj také předkupní právo.

Trojnásobný šampion chorvatské 1. HNL je součástí německé scény od léta 2018, což by znamenalo, že by převlékal trikot po třech letech. Zatímco naposledy jeho transfer vyšel na 6 milionů eur, nyní by jistě byl o něco nákladnější. To vše proto, že má někdejší zadák Dinama Záhřeb v Mercedes Benz Areně dlouhodobou smlouvu až do roku 2025.

V právě probíhajícím ligovém ročníku naskočil do 15 duelů s bilancí jedné žluté karty a čtyř gólových asistencí.

Podcast: Alisson ala Karius a Kanté na obtíž. Je čas vyhodit Mourinha?

Zdroj: Bild

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.