Hybš o debutu za Plzeň: Nešlo jen o výsledek. Chceme mít radost ze hry a držet se našeho systému

Hybš o debutu za Plzeň: Nešlo jen o výsledek. Chceme mít radost ze hry a držet se našeho systému

Viktoria Plzeň se naladila na vítěznou vlnu v rámci MOL Cupu, kde postup přes třetiligové Přepeře nebyl vůbec žádným problémem. V rámci 3. kola západočeský klub vyhrál jasně 7:0 a v sestavě se objevil i zkušený obránce Matěj Hybš, který by měl být na levém kraji defenzivní řady cenou oporou. Někdejší tvář Sparty, Jablonce, Jihlavy či Liberce si na první soutěžní minuty vinou zranění musela delší bobu počkat.

Na svůj první start v barvách Plzně se načekal, ale v rámci MOL Cupu už prokázal své schopnosti. „Cítím se skvěle. Jsem šťastný, že jsem konečně nastoupil v soutěžním utkání. Po tak dlouhé pauze je to pro mě obrovské štěstí. Doufám, že mi bude zdraví přát a odehraju tady ještě spoustu zápasů,“ nechal se slyšet Hybš v rozhovoru pro klubové stránky.

Jeho návrat na hrací plochu probíhal delší dobu, ale sám již cítí, že může být týmu prospěšný. „S kluky trénuji nějaké dva týdny naplno. Není to úplně ideální, protože to pořád střídáme tráva – umělka. Nicméně noha drží, což je nejdůležitější. Samozřejmě návraty po takové pauze jsou těžké, ale člověk, když si to srovná v hlavě a je na to připravený, tak v partě, co tady máme, na to úplně zapomenete. Doufám, že noha bude držet a co nejdřív zase dostanu příležitost. Bude to jenom na mě, jak budu vypadat v tréninku,“ pokračuje obránce nosící číslo 11.

Pokyny svého trenéra Adriana Guľy zřejmě viktoriáni proti Přepeřím splnili a výsledkem se mohou odrazit k lepším výkonům i v lize. „Nejde jen o výsledek, protože víme, že tyhle zápasy nejsou pro favorita ideální. Nechtěli jsme nic podcenit, chtěli jsme se držet našich principů, což si myslím, že se povedlo. Chceme mít radost ze hry a držet se našeho systému. Výsledek 7:0 je krásný, ale ještě lepší je to, že tam byla radost a zahráli jsme si s chutí,“ dodal Hybš.

Zdroj: fcviktoria.cz