Kteří trenérští vůdci se na Letné zdrželi nejdéle? Hašek ani Bílek to nebyli...

Kteří trenérští vůdci se na Letné zdrželi nejdéle? Hašek ani Bílek to nebyli...

Za posledních 20 let už se na Letné vystřídalo 26 trenérských odborníků, což je šílené číslo, které jen dokazuje, že vést nejslavnější tuzemskou značku v zemi není snadné.

V éře samostatné české nejvyšší soutěži, během níž slavné "S" získalo 12 mistrovských primátů, vedl prvoligové áčko v nejvíce zápasech Jozef Chovanec (60), jenž ve zdejším fotbale naposledy působil jakožto předseda Komise rozhodčích FAČR.

Když bývalý stratég reprezentace, Krasnodaru, Baniyasu, Ružomberku či Slovanu Bratislava opouštěl sparťanskou lavičku naposledy, jeho bilance se zastavila na 125 odkoučovaných zápasech.

Sedm zápasů za ním zůstal Zdeněk Ščasný (63), který stejně jako Chovanec absolvoval na Praze 7 více zastávek, s tím, že definitivně opustil sparťanské prostředí v roce 2019.

Třetí příčka pak patří současnému kormidelníkovi polského Slasku Wroclaw Vítězslavu Lavičkovi (57), který ukončil sparťanské dobrodružství po 98 prvoligových utkáních.

Největší procentuální úspěšnost ze všech měl Ivan Hašek (57), který však seděl na trenérské lavičce Sparty pouze dvě kompletní sezony 1999/2000 a 2000/2001, v nichž slavil titul.

Nejnovější volba sportovního úseku Sparty Pavel Vrba (57) je aktuálně na jednom duelu a stoprocentní úspěšnosti. Kontrakt má na rok a půl a pakliže. by ho dodržel, mohl by překonat nyní pátého muže pořadí Michala Bílka (55), jenž je momentálně bez angažmá.

Trenéři Sparty s nejvíce zápasy:

Jozef Chovanec - 125 zápasů, úspěšnost 73,6 procent
Zdeněk Ščasný - 118 zápasů, úspěšnost 67,23 procent
Vítězslav Lavička - 98 zápasů, úspěšnost 75,85 procent
Ivan Hašek - 60 zápasů, úspěšnost 80 procent
Michal Bílek - 54 zápasů, úspěšnost 68,52 procent

VRBA SI UMÍ UDĚLAT POŘÁDEK V KABINĚ. NA LETNÉ MŮŽE VYDRŽET DOST DLOUHO, MÍNÍ LAFATA

Zdroj: fortunaliga.cz