Sparta mění po 27 letech logo i vizuální identitu. Co na to říkají Kouba, Blažek, Frýdek či Sionko?

Sparta mění po 27 letech logo i vizuální identitu. Co na to říkají Kouba, Blažek, Frýdek či Sionko?

Sparta odhalila nový koncept vizuální identity, který se dotkl i modernizovaného klubového loga a začne platit od nového soutěžního ročníku 2021/2022.

"Klubu záleželo na sjednocení grafiky všech projektů patřících pod ACS, důraz byl kladený na použití jen jednoho, speciálně pro Spartu vytvořeného stylu písma. A zároveň měli tvůrci tohoto konceptu nejvyšší ambici: kreativně, ale zároveň s úctou k tradici pracovat s klubovým znakem," zaznělo na stránkách sparta.cz.

Současné logo letenské "S" používalo 27 let a onen symbol je spojený zejména s úspěchy z devadesátých let minulého století, čili v dekádě, kdy na Praze 7 vládl Petr Mach.

Současné vedení s dotyčným logem nemělo problém a hlásilo se k němu, nicméně po několikaleté interní diskusi vzniklo v letenských kancelářích přesvědčení k vypuknutí evoluce.

Představitelé Sparty se tak spojili s uznávanými odborníky v oboru grafický design a sportovní marketing a vytvořen byl nejen nový erb, ale i unikátní font a sjednocená grafika týkající se veškerých projektů pod hlavičkou tradiční značky založené v roce 1893.

A jak se vše líbí klubovým legendám? "Měl jsem informaci, že bude nová identita klubu, takže jsem si odvodil, že se to asi bude týkat loga i věcí okolo. Mě to zaujalo a líbí se mi to. Můj názor je, že až změnu identity Sparta zveřejní, většině lidí se to bude líbit. Věřím, že ti, kterým se to líbit nebude, budou v menšině. Mně osobně se to moc líbí. Nejvíc mě zaujalo zjednodušení nejen loga, ale i dalších věcí, které k tomu patří. To znamená merchandising, trička, mikiny. Loga na tom vypadají velmi dobře. Bude to nositelné nejen na fotbal. Samozřejmě se těším, až pod novým logem nastoupím v silvestrovském derby. Myslím si, že jak jsme rádi vybíhali s tím starým, tak budeme rádi vybíhat s tím novým. Doopravdy se povedlo," citoval web sparta.cz slova Jaromíra Blažka.

"Když jsem jel na Letnou, vůbec jsem netušil, o co může jít a byl jsem mile překvapen, že jde právě o změnu loga. Za sebe můžu říct, že se mi to líbí. Změna je život. Věřím, že fanoušci si na to zvyknou. Samozřejmě bude ze začátku také plno ohlasů lidí, kterým se to nebude líbit. Za mě je to zajímavá změna. Věřím, že se to chytne. Mně osobně se to opravdu líbí. Za mé hráčské kariéry jsem změnu klubového loga před 27 lety moc nevnímal. Byl jsem hráč, spíš jsem se soustředil na hraní, a ne na změnu loga nebo identity. Teď mám víc času to sledovat. Když to můžu porovnat, tak je to zajímavá změna. Myslím, že si na to časem fanoušci zvyknout. Je to hezké," přidal Martin Frýdek.

"Já jsem mile překvapen. Jsem velký tradicionalista a mám rád staré pořádky. Ve Spartě jsem hrál fandím ji, fandit budu a tradici hodně ctím. Chápu důvody, které vedení Sparty vedly k tomu, aby začali jednat v tomto směru. Já osobně tomuhle logu dávám velkou šanci. Mně se strašně líbí, je strašně jednoduché a zároveň odráží tradici, na kterou by se vždycky mělo navázat, když se dělají takovéto kroky. Zároveň bych si přál, aby co největší počet fanoušků tomu dal šanci. Když uslyší důvody ke změně, tak věřím tomu, že je to přesvědčí, že je tento krok na místě. Přál bych si, aby změna byla fanouškům zdůvodněna stejně, jako byla zdůvodněna nám. Vážím si toho, že nás klub oslovil a zajímá ho náš názor. Za mě to dává logiku a smysl, přestože jsem velký tradicionalista a změny moc nemusím. Myslím si, že tohle je změna k lepšímu," doplnil Petr Kouba.

"Já ten krok chápu a docela se mi to líbí. Musím říct, že moje první reakce byla, že mi tam trochu chybí rudá. Mám Spartu spojenou hlavně s rudou barvou. Čím déle se ale na logo dívám, tím větší mi to dává smysl. Na rudém dresu je logo výraznější, než kdyby bylo ve stejné barvě. Myslím si, že je to krok správným směrem. Když nás sem pozvali, nečekal jsem, že půjde o nějakou drobnost. Moje první reakce, i ostatních hráčů, je pozitivní. Nezaregistroval jsem žádnou negativní reakci. A to jsou tady hráči, kteří pro Spartu něco odvedli, působili tady dlouhou dobu a všichni se s tím ztotožňují a jsou s tím ok," zakončil stránkami sparta.cz citovaný Libor Sionko, což je současný manažer české reprezentace.

Vzestup Sparty by pomohl i Slavii, je přesvědčen Siegl. Co si myslí o Vrbovi a jakou výtku má k Julišovi?

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.