Bonucci a Chiellini? Kdepak, Pirlo sází na nová jména, přednost dává mladíkům

Bonucci a Chiellini? Kdepak, Pirlo sází na nová jména, přednost dává mladíkům

Juventus vyhrál ligu devětkrát v řadě hlavně kvůli pevné defenzívě s Buffonem (či Szczesznym) v bráně a s pevnou stoperskou dvojicí či trojicí, většinou to bylo v podobě Barzagli-Chiellini-Bonucci. Doba se ale mění.

Na tři stopery už Juventus většinou nehraje, trenér Pirlo sází ve většině na klasický systém čtyř obránců. Barzagli už za Juventus nekope, Chiellini a Bonucci jsou ale stále Pirlovi dostupní. Jenže stárnou a je klidně možné, že v létě z Juventusu oba jako klubové legendy a několikanásobní italští šampionové odejdou.

V úvahu připadá i konec kariéry. Zdálo by se, že budou pro Starou dámu nepostradatelní, ale v letošní sezóně tak tomu úplně není. V obraně totiž velmi spolehlivě válí mladé duo Matthijs de Ligt a Merih Demiral. A oni jsou podle všeho budoucností klubové defenzívy.

Nizozemský reprezentant Matthijs de Ligt přestoupil do Juventusu v létě 2019 z Ajaxu a za necelé dva roky se stihl vypracovat do základní sestavy Juve, Turek Demiral přestoupil na Allianz Stadium ve stejném roce ze Sassuola. V Juventusu je podle všeho čeká velkou budoucnost.

zdroj: livesport

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.