Palebná chlouba Slavie Kuchta: Vardy? Ten je úplně někde jinde, ale chtěl bych hrát jako on

Palebná chlouba Slavie Kuchta: Vardy? Ten je úplně někde jinde, ale chtěl bych hrát jako on

Letošní jaro jej zastihlo ve skvělé střelecké pohodě. Čtyřiadvacetiletý útočník Jan Kuchta se v sobotu dvěma přesnými zásahy prosadil proti Pardubicím a dotáhl se tak na čelo ligových střelců, kde se vyhřívá jeho týmový parťák Sima a sparťanský Juliš. Svůj apetit by mohl projevit i v týdnu, kdy Slavii čeká bitva s ostrovním gigantem Leicesterem.

Kuchta zaznamenal na jaře již osm branek a celkově jich má na svém kontě v této sezóně již jedenáct. „Budu se opakovat, za formu ale vděčím svým spoluhráčům. Mám od nich báječný servis. Proti Pardubicím mi to zase naservírovali jak na zlatém podnose. První gól jsem dorážel, druhý jde za Lukášem Provodem,“ nechal se slyšet útočník, který v minulosti sbíral zkušenosti na severu Čech ve Slovanu Liberec.

Slavii se na jaře střelecky daří a zatím v každém utkání vstřelila minimálně tři branky. „Máme výborně vyvážené mužstvo, jsem moc rád, že nám to tak padá. Kluci vzadu skvěle brání, hru máme až na nějaké výjimky perfektně zorganizovanou. Ale teď nás prověří Leicester, to bude úplně jiná dimenze,“ pokračoval talentovaný kanonýr v rozhovoru pro Slavia.cz.

Sešívaní v týdnu změří síly ze soupeřem z Premier League v rámci vyřazovací části Evropské ligy. V Edenu nikdo nepochybuje o kvalitách ostrovního obra, v jehož řadách operuje i anglický ostrostřelec Jamie Vardy. „Ohromně se těším, pro takovéto zápasy fotbal hrajeme. Jsme rádi, že nám vylosovali Leicester, je to anglický mistr, letos se pohybuje taky nahoře, mají kvalitní mužstvo. Ale souboj Kuchta-Vardy? Ten je úplně někde jinde, než jsem já. Jak on hraje, tak bych si přál taky hrát. Je to skvělý útočník, na kterého si budeme muset dát velký pozor. Stejně tak na další jejich hráče,“ dodal Kuchta.

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.