Nejgólovější teenageři české ligy: Kdo všechno je pořád před Hložkem a Simou?

Nejgólovější teenageři české ligy: Kdo všechno je pořád před Hložkem a Simou?

V historii samostatné české ligy kraluje střílejícím teenagerům Milan Baroš, jenž se rozloučil s profesionální kariérou v loňském roce.

Ještě než se exreprezentant odebral z Bazalů do Premier League, za svůj srdeční Baník nasázel jako náctiletý 20 branek, což mu stačí na vedení.

Baroš zaznamenal před dosažením dvaceti let věku více tref než Tomáš Necid za Slavii a Jablonec, respektive Václav Kadlec za Spartu.

Osmnáctiletý Adam Hložek, který poslední měsíce kvůli zranění nehrál, ale vrátit by se mohl již v řádu týdnů, už dokázal přeskočit známá jména jako Lukeš, Jun, Blažek či Chramosta, s tím, že aktuálně má stejnou bilanci jako Svěrkoš, jehož tehdejší produktivita zavedla do Borussie M'gladbach, Herthy Berlín, Austrie Vídeň, Sochaux i Panionious.

Protože je mu pořád teprve 18 let, pakliže mu vydrží zdraví a neopustí slavné "S" kvůli zahraniční nabídce, jež se neodmítá, Václava Kadlece, Tomáše Necida i Milana Baroše zřejmě bez problémů sesadí.

To slávistický objev sezony Abdallah Sima to bude mít o něco těžší. Čas rozšiřovat dotyčnou statistiku už má totiž jen do 17. června 2021. I tak by však mohl ještě pár tref nasázet a přeskočit hned několik výrazných jedinců.

Nejgólovější střelci - teenageři - samostatné české ligy:

20 - Baroš (Baník)
18 - Necid (Slavia, Jablonec)
15 - V. Kadlec (Sparta)
14 - Svěrkoš (Baník), Hložek (Sparta)
13 - Chramosta (Mladá Boleslav)
11 - Blažek (Liberec, Slavia), Sima (Slavia)
10 - Jun (Sparta, Jablonec)
9 - Lukeš (Baník)

Svědík, Hoftych, Jarošík, Horejš či Šilhavý? Kdo se jednou stane nástupcem slávistického krále Trpišovského?

Zdroj: Twitter @fotbal_cs