Plzeň se může zase stát tou Viktorií, kterou byla před příchodem Vrby, varuje Komňacký

Plzeň se může zase stát tou Viktorií, kterou byla před příchodem Vrby, varuje Komňacký

Na to, aby se před Viktorií nalézaly kluby jako České Budějovice, Slovácko, Baník, Liberec nebo Jablonec, nebyli v posledních letech v západočeské Doosan aréně zvyklí.

Současná realita po devatenácti ligových kolech však Plzeň přikovala na osmou pozici, ze které se do evropských pohárů rozhodně nepůjde.

Odborník s bohatou trenérskou minulostí František Komňacký si všiml velké trpělivosti vedení týmu a jedním dechem varoval, aby se Limberský, Hruška, Kopic a spol. pomalu neodebírali do průměru.

"Je to záhada pro fanoušky i pro odborníky, protože to mužstvo má potenciál, hráčskou kvalitu, ale přesto ty výsledky na hřišti nejsou. Obdivuji trpělivost vedení klubu jak s trenérem, tak i s hráči," citoval web sport.tn.nova.cz slova kouče, který byl u posledního ligového titulu Baníku Ostrava.

Zatímco v minulosti byli trenéři vyhazováni po evidentních zklamáních, Adrián Guľa se u kormidla drží. Komňacký však tvrdí, že je pod tím podepsán i slovenský odborník.

"Podíl toho trenéra je na tom nemalý. To si my trenéři musíme přiznat, že když to nefunguje na hřišti, tak i my za to neseme zodpovědnost. Koho postavíte na hřiště, koho pověříte rozehráváním standardek a koho tam pošlete během hry je čistě ve vaší kompetenci," podotkl na tn.nova.cz devětašedesátiletý stratég, jenž už prvoligovou mapu opustil před pár lety.

Byť se Viktoria, které byl v osmifinále MOL Cupu vylosován lídr FNL z Hradce Králové, do šancí dostává, Beauguel a Ondrášek zatím o čelo střelecké tabulky v žádném případě neusilují.

"Je to o efektivitě, není to o tom, že by Plzeň nedokázala přehrát ta mužstva, která jsou na podobné úrovni v tabulce. Když to nejde hroťákovi, tak je tam dalších 9 hráčů, kteří jsou na tom hřišti i proto, aby góly dávali, takže já si nemyslím, že je to jen o jednom střelci." zaznělo na portálu tn.nova.cz.

Bývalý reprezentační asistent, jenž prošel také Ružomberokem, Žilinou, Rostovem i Jabloncem, připomněl, že plzeňský klub na tom finančně není tak dobře jako slavná pražská "S" a bez dotací z pohárové Evropy to nepůjde.

"Pokud Plzeň nedosáhne na tu Evropu, tak je to problém. Ten klub nemá peněz na rozhazování, oni si musí vydělat a nejlépe to jde v evropských pohárech. Pokud se to nebude dařit, tak se Plzeň může zase stát tou Plzní, kterou byla před příchodem Pavla Vrby," uzavřel Komňacký, jehož názor nabídl web sport.tn.nova.cz.

Ve dvacátém ligovém kole přivítá Viktoria Bohemians Praha 1905 a v neděli od 14:00 bude jasným favoritem.

Zdroj: sport.tn.nova.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.