Juliš? Lavička může být prospěšná, aby si nemyslel, že má všechno jisté, tvrdí Koller

Juliš? Lavička může být prospěšná, aby si nemyslel, že má všechno jisté, tvrdí Koller

Nejlepší střelec v historii české reprezentace Jan "Dino" Koller, jenž je společně s Vladimírem Šmicerem zainteresován ve Fotbalové evoluci, okomentoval Spartu pod jejím novým hlavním trenérem Pavlem Vrbou.

S Olomoucí a Karvinou obdrželo letenské "S" celkem pět gólů, což není málo. "Sparťané často inkasují po chybách, viz první gól Karviné po nezvládnutém odkopu Čelůstky. Defenzivu by si trenér Vrba určitě představoval pevnější. Na druhou stranu, složení obrany pořád není ustálené, často se mění. Pak je jasné, že chybí zažité mechanismy a může váznout komunikace. Sparta zatím měla kliku, že ji vždycky někdo podržel: v Olomouci gólman Nita chytil penaltu a proti Karviné nastřílel hattrick probuzený Karlsson," připomněl v interview pro iSport.cz sedmačtyřicetiletý internacionál.

Jak ho vůbec baví hra dvanáctinásobného českého šampiona po výměně realizačních týmů? "Zatím mě baví, minimálně v ofenzivní fázi vidím obrat k lepšímu. Sedm vstřelených gólů za dva zápasy je úctyhodné číslo. Ve hře Sparty začíná být vidět Vrbův rukopis: jednoduchý přechod do útoku, rychle dopředu a hlavně góly," podotkl na serveru isport.blesk.cz někdejší kanonýr Anderlechtu, Dortmundu, Monaka, Norimberku i Cannes.

Bezesporu je to změna - například v Ostravě hráči Sparty nevygenerovali ani jednu střelu na branku soupeře. "Trenér Kotal je známý tím, že má rád zajištěnou obranu, zato pan Vrba slavil s Plzní úspěchy díky útočnému fotbalu. Ve Spartě začal zajímavě a věřím, že se tým pod ním bude dál zlepšovat. Vrbova Sparta zatím zvládá soupeře přestřílet, ale tohle nemusí trvat věčně. Zvlášť proti silnějším týmům typu Slavia," upozornil rodák ze Smetanovy Lhoty, jehož názor vyšel v Deníku Sport.

V poslední době se však střelecky zasedl Lukáš Juliš, jenž se sice stále dělí o vedení ve střelecké tabulce, ale už byl dostižen nejen Simou, ale i Kuchtou. Sám šestadvacetiletý forvard se trefil jen ve druhém jarním vystoupení a od té doby už na další zásah čeká čtyři duely. To, že v posledním kole začal na lavičce náhradníků, proto odborníky nepřekvapilo...

"Přišel nový trenér a chtěl si vyzkoušet různé varianty. Juliš je sice nejlepší střelec ligy, ale některé zápasy se mu nevydařily. Lavička může být prospěšná, aby si nemyslel, že má všechno jisté. Může ho to víc motivovat k tomu, aby na sobě pracoval ještě víc. Naopak Libor Kozák, který hrál od začátku, dostal nový impuls a trenér ukázal, že s ním počítá," zakončil na stránkách Sportu Koller.

Dočkal králem ligových asistencí? Kolik mu jich na první příčku schází?

Zdroj: isport.blesk.cz