Švancara: Kuchta musí přesvědčit, že je na stejné úrovni nebo dokonce lepší než Schick, Krmenčík a Ondrášek

Švancara: Kuchta musí přesvědčit, že je na stejné úrovni nebo dokonce lepší než Schick, Krmenčík a Ondrášek

Suverénně nejlepším střelcem dosavadního ligového jara je sešívaný forvard Jan Kuchta (24), který už zatížil konta soupeřů devíti přesnými zásahy.

Pakliže by mu vydržela střelecká fazona i v dalších dnech a týdnech, Jaroslav Šilhavý by mu mohl dát šanci také v národním mužstvu. Vždyť jen v březnu čekají reprezentační výběr hned tři zápasy.

Co si o tom myslí Petr Švancara (43), jenž sice dres českého áčka nikdy nenavlékl, ale reprezentoval alespoň v kategorii Lvíčat?

"Slávistický Jan Kuchta dal zase dva góly, už je v čele tabulky střelců a mluví se o něm ve spojení s reprezentací. Někdo namítne doklepávač, dělají ho jiní, kteří mu to předloží před prázdnou kisnu. Ale takový typ byl i David Lafata, také nestřílel moc za vápnem. Kuchta je tam, kde má být, ale pozor - ve Slavii to na něj tak hrajou," všiml si současný útočník Vilémovic, který je odchovancem Zbrojovky.

Současnou českou jedničkou je Patrik Schick z Bayeru Leverkusen a pravidelně jsou povoláváni také Zdeněk Ondrášek z Viktorie či Michael Krmenčík z Paoku Soluň. Na mezinárodní úroveň už se pak jistě třepe také nejlepší kanonýr Ekstraklasy a nejlepší cizinec polské ligy Tomáš Pekhart. Měl by šanci i v elitním výběru země?

"Otázkou je, jestli by to fungovalo v nároďáku. Musí přesvědčit, že je na stejné úrovni nebo dokonce lepší než Schick, Krmenčík a Ondrášek, kteří už něco prokázali. Kuchta je raketa, která celé jaro valí, a je jednom dobře, že se o jeho střeleckých kvalitách bavíme. Přichází další zajímavé jméno, jinak mě z české ligy moc dalších nenapadá, která by se mohla v reprezentaci prosadit," uzavřel na stránkách aktualne.cz muž, jenž po odchodu z první ligy booval i za Sparkasse Waidhofen, Blansko nebo Tišnov.

Viděl bych větší využití Plavšiče, radí Vrbovi Švancara a chválí: Na Spartu se zase dá koukat

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.