Šulc: Viktorka je spící obr. Máme šanci ligu ještě zamotat a je pouze otázka času, kdy se rozjedeme

Šulc: Viktorka je spící obr. Máme šanci ligu ještě zamotat a je pouze otázka času, kdy se rozjedeme

Český reprezentant do jednadvaceti let Pavel Šulc si na svou šanci v západočeské Doosan aréně musel počkat a stálo ho to působení v Jihlavě, Opavě i Českých Budějovicích. Aktuálně však patří do základní sestavy Viktorie, kde mu dal příležitost Adrian Guľa.

"Mám radost, že jsem se po návratu z hostování dostal do základní sestavy. Nevím, jestli jsem úplně překvapený. Prostě jsem věřil tomu, že když se do Plzně vrátím, že se prosadím. Nemyslel si asi, že hned takhle od začátku. Měl jsem i štěstí. Zranil se záložník Aleš Čermák, který pak stál také kvůli žlutým kartám. Takže jsem se do sestavy pokaždé dostal a mohl jsem přesvědčit trenéra Guľu, že do ní patřím. Ohlasy na moje výkony jsou příznivé, což je skvělé. Hezky se to poslouchá. Kabina v Plzni mě přijala výborně. Snažíme se hrát dominantně," ozřejmil na stránkách Gólu dvacetiletý rodák z Karlových Varů, který v jarní části Fortuna:ligy nechyběl mezi jedenácti vyvolenými ani jednou.

Byť je jeho chlebodárce na osmé pozici, na třetí místo ztrácí sedm bodů a perspektivní mladík věří, že je návrat na pohárové pozice reálný. "Věřím, že máme šanci ligu ještě zamotat. Je jen otázka času, kdy se rozjedeme výsledkově. Viktorka je takový spící obr. Pokud se vrátím k sobě, poslední tři roky jsem v Plzni absolvoval přípravu a po ní odešel na hostování. Do Jihlavy, do Opavy, naposledy do Českých Budějovic. Nebyl jsem zklamaný. Věřil jsem tomu, že až Plzeň bude cítit, že jí pomůžu, že šanci dostanu. To se také stalo. Poslední hostování se mi povedlo, byl jsem i produktivní. Dal jsem góly, měl jsem asistence. V Dynamu jsem cítil velkou důvěru od trenéra Horejše i od celého mužstva," vrátil se k podzimní misi nynější kolega Limberského, Staňka, Hejdy a spol., jehož vyjádření nabídl portál gol.cz.

Ve Štruncových sadech působil od roku 2010 a věří, že by to nemusela být jeho konečná stanice. Pomoci by mu k tomu mohl i výběr Lvíčat. "Na hřišti jsem drzý, věřím si. Vím, co umím. Na druhou stranu, pokud se mi nedaří, dokážu všem říct, že jsem to podělal. Ale víc se v tom nebabrám, zápas hodím za hlavu. Nemá smysl se zaobírat negativními myšlenkami. Takhle to mám nastavené odmala. Strašně se těším na letošní Euro jedenadvacítek. Každý kluk, který na turnaj pojede, cítí, že jde o šanci posunout se někam dál. Pro mě je ale priorita, aby se nám turnaj podařil jako týmu. Když už musím říct, jaká je moje vysněná liga, tak anglická Premier League. Fandím Manchesteru United, mým vzorem je Wayne Rooney," zmínil na stránkách gol.cz záložník, jenž má v tuto chvíli na kontě 34 prvoligových startů a tři přesné zásahy.

Zdroj: fcviktoria.cz