TOP 5 nejdražších slovenských stoperů současnosti? Škrtel už je mimo a prim hrají jiní včetně Hancka

TOP 5 nejdražších slovenských stoperů současnosti? Škrtel už je mimo a prim hrají jiní včetně Hancka

Mezi pět nejdražších obránců slovenské současnosti se podle specializované serveru transfermarkt.com nevleze ani Peter Pekarík z Herthy, ani Ivan Mesík z Nordsjaellandu a ani Boris Sekulič z Chicaga Fire.

Čelo žebříčku bez žádného většího překvapení okupuje Milan Škriniar, jenž se nalézá na výplatní pásce milánských Nerazzurri a na stadionu Giuseppe Meazzy ho vede renomovaný trenérský odborník Antonio Conte.

Druhá pozice náleží rodákovi z Dubnice nad Váhom Martinu Valjentovi, jenž v zahraničí začínal na Apeninském poloostrově (Ternana Calcio, Chievo) a od předloňského roku tvrdí obranu v trikotu Mallorky.

Také třetí muž pořadí Denis Vavro se zkoušel prosadit v italském prostředí, do kterého se dostal z dánské Kodaně. V římském Laziu toho ovšem až tak moc neodehrál a tak v úvodu letošního roku přijal laso ze španělské Huescy, které patří po třiadvaceti kolech LaLigy poslední dvacátá příčka.

Dávid Hancko, jehož Fiorentina zapůjčila Spartě, je na stejné cenové hladině jako Lubomír Šatka, jenž v minulosti prošel Newcastlem United a momentálně sbírá ostruhy v polské Ekstraklase v barvách Lechu Poznaň.

P.S.: Devětadvacetiletý letenský střední obránce Lukáš Štetina je u našich východních sousedů číslo 7 s aktuální cenovkou 800 tisíc eur, díky čemuž už má za sebou taktéž zraněného Martina Škrtela.

Nejdražší slovenští obránci současnosti:

  1. Milan Škriniar (26 let, stoper Interu Milán) - 50 milionů eur
    2. Martin Valjent (25 let, stoper RCD Mallorca) - 5 milionů eur
    3. Denis Vavro (24 let, stoper SD Huesca) - 4 miliony eur
    4. Lubomír Šatka (25 let, stoper Lechu Poznaň) - 2,5 milionu eur
    5. Dávid Hancko (23 let, stoper Sparty) - 2,5 milionu eur

Suchý se může za pár měsíců loučit s bundesligovým děním. Čeká ho po 11 letech návrat domů?

Zdroj: transfermarkt.com